با اجرایی شدن بسته جدید ارزی، دلار رسمی که تا 4400 تومان پیش رفته بود، بار دیگر با کاهش بیش از 200تومانی امروز به 4200تومان برگشت. دلار در بازار آزاد نیز معاملات خود را با کاهش شدید قیمت شروع کرد. صرافی ها نیز در حدود ساعت 12:15 آغاز به کار کردند. پیش بینی می‌شود در معاملات امروز بازار نرخ دلار به کانال 8 هزار تومان وارد شود.

 

برچسب خرید و فروش ارز نداریم روی شیشه صرافی‌ها

 

20 - Copy

در حالی که خرید و فروش ⁧ ارز ⁩ توسط صرافی‌ها آزاد شده همچنان برخى از صرافى‌ها برچسب "خریدوفروش ارز نداریم" زده اند. صراف ها می گویند هنوز دستوالعمل اجرایی بانک مرکزی ابلاغ نشده است.

 

صرافى‌هاى غیرمجاز پلمپ شدند

امروز برخى از صرافى‌های غیرمجاز در سطح شهر تهران پلمپ شدند.

 

توصیه دلالان: فعلاً دلار نخرید/ نرخ خرید ٨٥٠٠تومان

گزارش میدانی خبرنگاراز خیابان فردوسی تهران حاکی از این است که امروز در بازار فردوسى قبل از اینکه نرخ ارز بر روى تابلوى صرافان روشن شود برخى از صرافى‌ها دلار را با نرخ ٩٨٠٠تومان مى‌فروشند، اما هنوز براى خرید دلار از مردم نرخ تعیین نشده است .

اما در بازار آزاد و خارج از صرافی‌ها، قیمت از ٩٢٠٠ تا ٩٦٠٠ براى خرید متغیر است در همین بازار دلار با نرخ ٨٥٠٠ تا ٩٠٠٠تومان خریدارى می‌شود .

 

اغلب صرافان از خرید دلار امتناع می‌کنند.

دلالان علت افزایش و کاهش نرخ را نامعلوم اعلام کردند اما به عقیده آن‌ها با توجه به این که دولت سعى دارد جو بازار را آرام کند دلار ارزان‌تر مى‌شود. همچنان توصیه می‌شود مردم وارد معامله نشوند.

 

آغاز به کار صرافی ها

تابلو برخی از صرافی‌های خیابان فردوسی تهران در اولین روز پس از لغو ممنوعیت فروش ارز روشن شد. تعیین‌کننده قیمت اما همچنان دلالان هستند و صرافی‌ها اغلب خرید و فروش ندارند.

 

کاهش شدید قیمت دلار

 

WhatsApp Image 2018-08-07 at 12.02.21 PM

بازار تهران و مشهد پر از فروشنده دلار شده است. آیا مقاومت 9 هزار تومانی دلار می‌شکند؟

 

نرخ دلار لحظه ای تغییر می‌کند

کاهش قیمت دلار از صبح امروز در تهران و هرات، لحظه ای شده است. در این ساعت از معاملات روز (11:05) دلار هرات به 9040تومان رسید.

 

شروع معاملات امروز در کانال 9100 تومان

قیمت دلار تلفنی در اولین ساعت کاری امروز از 9100 تا 9180 در نوسان است. با توجه به کاهش قیمت دلار هرات و سلیمانیه، پیش بینی می شود قیمت ارز در بازار تهران باز هم کاهش یابد.

 

منبع:اقتصادآنلاین