اردشیر امینی قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، با بیان این مطلب گفت: شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به صورت سالانه نسبت به ارزیابی شرکت های خدمات پس از فروش اقدام می کند. این ارزیابی شامل بررسی پارامترهایی نظیر: فرایند آموزش ، فرایند تامین به موقع قطعات یدکی ،الزامات مرتبط با گارانتی خودرو ها، دستور العمل های فنی و تعمیراتی خودرو ها ،فرایند پاسخگویی و رسیدگی وشکایت مشتریان و ... است که سایپایدک با کسب 85 نمره از 100 نمره نهایی با انطباق خیلی زیاد در این شاخص بالاترین رتبه را در حوزه خدمات پس از فروش در کنار دو شرکت دیگر کسب کرده است.

مدیرعامل سایپایدک ادامه داد: سازمان خدمات پس از فروش سایپا در سال 96 و ماه های ابتدایی سال 97 با اجرای برنامه های متنوعی در راستای افزایش رضایت مندی مشتریان از خدمات پس از فروش و کاهش مدت زمان پاسخگویی به درخواست های مشتریان توانسته است گام های مهمی در راستای ارتقای رضایت مندی مشتریان بردارد و به اهداف پیش بینی شده دست یابد.

بر اساس گزارش منتشر شده از ارزیابی وضعیت خدمات پس ازفروش خودرو های سواری عرضه شده در سال1396، در گروه شرکت های دارای بیش از 10 نمایندگی مجاز، شرکت سایپا یدک به همراه 6 شرکت دیگر با کسب دو ستاره حائز بالاترین رتبه در خدمات پس از فروش خودرو در کشور شده و هیچ شرکتی موفق به کسب رتبه اول در این حوزه نشده است.