داتیس خودرو پس از کش و قوس‌های فراوان موفق به اخذ تاییدیه خدمات پس از فروش از سوی دفتر نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت شده است و این مجوز پس از تایید کارشناسی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) صادر شده و گویای آن است که شرکت فوق قابلیت ارائه تمام خدمات پس از فروش را به مشتریان خود دارد.

اما شنیده‌ها حاکی از آن است که دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت نسبت به این تاییدیه چندان روی خوشی نشان نمی‌دهد و همچنان داتیس خودرو را فاقد اعتبار برای خدمت‌رسانی به مالکان خودروهای ولوو می‌داند!

داتیس خودرو

 

داتیس خودرو

 

در نامه مورخ 25 اردیبهشت سال جاری، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ( ISQI ) طبق بررسی‌های خود رسما اعلام می‌کند که داتیس خودرو نماینده Heico Sprtive قابلیت ارائه سرویس‌های تعمیری به 8 خودروی ولوو را دارد.

داتیس خودرو

 

در تاریخ 13 خرداد ماه نیز دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز پیرو همین گزارش، نامه‌ای را به مرکز اصناف و بازرگانان این وزارتخانه با این مضمون ارسال می‌کند که شرکت داتیس خودرو قابلیت اجرای خدمات پس از فروش طبق ضوابط فنی را دارد و پس از احراز شرایط بعدی می‌تواند گواهی فعالیت اخذ کند.

حالا پس از این نامه‌های رسمی و مستدل، گفته می‌شود که هم‌چنان ابهاماتی از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت در زمینه به رسمیت شناختن رابطه داتیس خودرو و ولوو وجود دارد. اقدامی که موجب بروز خسارات مالی و از دست رفتن منابع قابل توجه انسانی برای داتیس خودرو شده است.