عبدالله بابایی کارشناس صنعت و بازار خودرو، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با اعلام این مطلب گفت: این موضوع که شرکای اروپایی صنعت خودرو از کشور می روند یا نه، تصمیمی است که خودشان باید اتخاذ کنند اما این مهم به ما کمکی نخواهد کرد.

وی با ابراز امیدواری به ماندن تمام شرکت های طرف قرارداد با ایران در کشور، ادامه داد: دولت می تواند با راهکارهای مناسب مانع از کوچ دوباره این شرکت ها و برندها شود اما؛ به نظر بنده مهمترین کاری که باید انجام دهد جلوگیری از تحریم داخلی صنعت خودرو است.

بابایی با اشاره به اتفاقات سال 91 و مشکلاتی که برای صنعت خودری کشور بوجود آمد، تصریح کرد: تحریم خارجی تکلیفش معلوم است اما حاشیه های داخلی می تواند اثر بدتری بر روی صنعت و بازار خودرو بگذارد.

وی افزود: دولت باید با در دسترس قرار دادن منابع داخلی، به صنعت خودرو و تولید داخلی کمک کند و در ادامه واسطه ها را از بازار مواد اولیه حذف نماید.

این کارشناس صنعت و بازار خودرو تاکید کرد: حوزه پتروشیمی یکی از مهمترین بخش هایی است که باید توسط دولت کنترل شود یعنی در سال های گذشته عرضه از تقاضا بیشتر بوده اما این تقاضاها هیچکدام واقعی نبودند و تنها دلالانی هستند که برای تاثیر در قیمت ها خرید می کنند.

وی ورود واسطه ها به بازار مواد پتروشیمی را دلیل افزایش قیمت مواد اولیه دانست و افز.د: وقتی عرضه کم است و خریدار نیز تولید کننده واقعی نیست و تنها واسطه است، خودروساز نمی تواند مواد اولیه را با قیمت مناسب در اختیار بگیرد و این یعنی افزایش هزینه تولید که به زیان صنعت خودرو خواهد بود.

بابایی برای رفع حضور واسطه ها در بازار مواد اولیه به دولت پیشنهاد می دهد تا آمار 6 ماه دوم سال 96 را بررسی و میزان عرضه، نام خریداران و میزان توزیع این افراد در بازار را استخراج نماید و از روی نتایج بدست آمده برای فروش محصولات پتروشیمی برنامه ریزی کرده تا این محصولات به دست تولید کننده واقعی برسد.

وی بورس کالا را نیز یکی دیگر از حوزه های مهم برای کمک به صنعت خودرو در دوران تحریم دانست و گفت: عرضه و تقاضا در بورس کالا نیز غیر استاندارد است و نیاز به مدیریت دارد تا قیمت محصول به صورت نجومی بالا نرود.

این کارشناس بازار خودرو در ادامه به زیان صنعت قطعه سازی از افزایش قیمت مواد اولیه اشاره کرد و افزود: وقتی قطعه ساز مواد اولیه تولید را گران بخرد، قادر به ارائه خدمات مطلوب یعنی تولید به موقع و با تیراژ و کیفیت مناسب قطعه نیست و این اتفاق خودروسازی را با چالش رو به رو می کند.

وی در خصوص تامین به موقع ارز مورد نیاز خودروسازان گفت: مطمئنا یکی از اتفاقات پس از بازگشت تحریم ها، مشکل در منابع بانکی خواهد بود و برای رفع این چالش دولت باید صرافی های مطمئنی را به خودروسازان معرفی کند که توان رفع نیازهای ارزی این بخش را داشته باشند.

 

بابایی خاطرنشان کرد: صنعت پتروشیمی نیز با منابع ارزی درگیر خواهد بود بنابراین؛ این منابع مطمئن ارزی باید همزمان در اختیار صنعت پتروشیمی برای تامین نیاز مواد اولیه قرار بگیرد.