ادن هازارد در کنفرانس خبری پیش از بازی بلژیک و ژاپن در مورد حذف تیم های لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در جام جهانی 2018 روسیه گفت: این مسئله هم می تواند برای ما خوب است و هم تاسف آور، چرا که زمانی که عاشق فوتبال باشید، بی شک دوست دارید بهترین بازیکنان جهان را از نزدیک ببینید. هر چند که زمانی که خودتان در رقابت حضور داشته باشید، دوست دارید آنها نیز حذف شوند.

او درباره اینکه با وجود داشتن بازیکنان بزرگ اما آنها هنوز قهرمانی بزرگی به دست نیاورده اند،گفت: به نظرم الان وقت قهرمانی ما است. این نسل بازیکنانی که ما در اختیار داریم یا حالا باید بدرخشد یا که هیچ وقت. معتقدم تیم ما بهتر از رقابت های 2014 و 2016 بهتر است. زیرا ما باتجربه تر شده ایم.

هازارد درباره صعود ژاپن به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 روسیه به دلیل دریافت کارت زرد کمتر هم تصریح کرد: این یک بازی در جام جهانی 2018 روسیه است و هیچوقت از قبل نمی توانید پیش بینی کنید که چه اتفاق و نتیجه ای در آن می افتد. آنها بازیکنانی دارند که در تیم های بزرگ اروپایی بازی کرده یا می کنند. ما تمام تلاشمان را می کنیم تا در این تورنمنت با پیروزی به مراحل بالاتر صعود کنیم.