بازار بزرگ تهران دو سه روزی است که به دلیل بروز برخی نوسانات در قیمت دلار و افزایش قابل توجه قیمت ها دچار مشکلاتی شده و برخی مغازه دارها در اعتراض به گرانی ها و به دلیل زیان دهی مغازه های خود را بستند.

این در حالی است که امروز روسای 11 اتحادیه صنفی از جمله اتحادیه‌های پوشاک،کفاشان، خرازها، بنکداران، چینی و بلور، لوازم التحریر، تجهیزات کشاورزی، لوازم یدکی، لوازم الکتریکی و برخی صنوف دیگر برای گفتگو با مغازه دارها و شنیدن مشکلات صنفی شان راهی سبزه میدان و بازار بزرگ تهران شدند تا درباره حل و فصل مشکلات اخیر با آنها مذاکره کنند.

امیر قدیمی نژاد رئیس اتحادیه بنکداران و  در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بازگشت آرامش به بازار اظهار کرد: با توجه به صحبت‌های روز‌های اخیر مبنی بر بهبود وضعیت اقتصادی در اتاق اصناف ایران و تشکیل کارگروه‌های اقتصادی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ( وزارت صمت) صبح امروز کسبه پارچه فروشان مغازه‌های خود را باز کردند و وضعیت کسب و کار به حالت عادی بازگشت.

 قدیمی‌نژاد تأکید کرد: امروز بازار تهران باز است و با توجه به صحبت‌هایی که با محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته‌ام، به زودی مشکلات این صنف را حل خواهیم کرد.

احمدرحمانی رئیس اتحادیه تهیه کنندگان و فروشندگان بلور، چینی و لوستر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به از سرگیری فعالیت کسبه بلورفروشان بیان کرد: بازار بلورفروشان مانند سایر کسبه بازار، امروز فعالیت خود را با حضور روسای اتحادیه‌ها که برای حل و فصل مشکلات اخیر راهی بازار بزرگ تهران شدند، آغاز کردند.