04:24 | يكشنبه 11 خرداد 1399

1398/12/19

افشای اطلاعات با اهمیت برای سهامداران بورس
بر اساس اطلاعات افشا شده در وبسایت کدال، شرکت ماشین سازی اراک از برنده شدن در مناقصه پالایش نفت بندرعباس خبر داده و مادیرا هم از آغاز به کار پروژه ساخت ۶۰ هزار دستگاه یخچال در سال آینده خبر داد.
بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال، در دو روز نخست هفته برخی شرکت‌ها اطلاعاتی با اهمیت را افشا کردند که در این میان برخی از مهمترین این اطلاعیه‌ها به شرح زیر است:

بانک پارسیان ( وپارس):
درخواست افزایش سرمایه بانک پارسیان از ۲۳ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال به ۱۶۱ هزار و ۵۶۱ میلیارد ریال از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها با موافقت بانک مرکزی مواجه شده است. بدین ترتیب این بانک در آستانه افزایش سرمایه ۵۸۰ درصدی قرار گرفته است.

گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران ( سمگا):
سمگا در اطلاعیه‌ای از تغییرات مهم در عملکرد شرکت‌های تحت کنترل خود خبر داده است. بر این اساس شرکت میلاد پارس زیگورات که کل سهامش در اختیار سمگاست از فروش بیش از ۷۲۹ میلیارد سهام نگین افق نیایش و همچنین انتقال مطالباتش در مجموع بیش از ۴۶۱ میلیارد تومان درآمد کسب کرده که سود خالص آن ۲۹۰ میلیارد تومان بوده است. با توجه به زیان انباشته این شرکت برآورد سود قابل تقسیم به جهت سهم ناشر مبلغ ۱۱۶ میلیارد تومان اعلام شده است.

باما (کاما)
این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی نیز در اطلاعیه‌ای از واگذاری ۴ میلیون ۲۰۰ هزار سهم از شرکت ذوب روی اصفهان (فروی) با سود ۱۹۸ میلیارد و ۳۷۸ میلیون ریالی از طریق فرابورس خبر داده است. سودی که بیش از ۹ درصد از کل درآمد فروش سال مالی گذشته این شرکت بوده است. کاما سهامدار اصلی فروی محسوب می‌شود.

ماشین‌های اداری ایران (مادیرا)
این شرکت در راستای اجرای مفاد ماده ۱۱ دستورالعمل اجرای افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس مبنی بر افشای اطلاعات با اهمیت، اعلام کرده است که امکان افزایش ظرفیت محصولات خود را با بهره‌برداری از طرح یخچال فریزر SKD فراهم کرده است. مدت زمان انجام پروژه ۲۸ ماه و بهای تمام شده آن ۱۴۰ میلیارد ریال بوده است.
بر اساس این اطلاعیه ظرفیت اسمی طرح یخچال فریزر SKD، ۱۰۰ هزار دستگاه و ظرفیت عملی آن برای سال مالی ۹۹ معادل ۶۰ هزار دستگاه است. به گفته این شرکت، بهره‌برداری از طرح مزبور هیچ گونه تاثیری بر روند سود و زیان سال مالی ۹۸ نخواهد داشت و آثار مالی ناشی از راه‌اندازی این طرح به میزان سفارشات دریافتی از مشتریان بستگی دارد.

ماشین سازی اراک ( فاراک)
بر اساس اطلاعیه مندرج در کدال، شرکت ماشین سازی اراک که در مناقصه احداث ۶ دستگاه مخزن ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی شرکت پالایش نفت بندرعباس شرکت کرده بود، در این مناقصه برنده شده و ابلاغیه شرکت مذکور مبنی بر موافقت واگذاری پروژه به فاراک ارسال شده است. مبلغ این قرار داد شامل دو بخش ریالی ( یکهزار و ۲۷۷ میلیارد ریالی) و ارزی ( ۸۰۲ هزار و ۱۹۷ یورو) بوده و مدت اجرای پروژه ۱۸ ماه اعلام شده است.

برچسب ها:

سهامداربورس
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما
تازه ها
پربیننده ها