20:57 | چهارشنبه 7 خرداد 1399
بی تفاوتی برخی مردم ایران به قرنطینه سوژه جهانی شد ! +عکس

1398/12/24

بی تفاوتی برخی مردم ایران به قرنطینه سوژه جهانی شد ! +عکس
با شیوع ویروس کرونا در کشور چین که از شهر ووهان آغاز شد، این شهر با فاصله کوتاهی قرنطینه شد و مردم به این درک رسیدند که برای سلامتی خود و خانواده و همچنین شکستن انتقال ویروس تا مدت لازم از خانه های خود خارج نشوند که همین اتفاق به کاهش آمار کمک بسیار بزرگی کرده است.
به گزارش اقتصاد نیوز، در ایران اما هیچ شهری نه از سوی دولت و نه از سوی شهروندان قرنطینه نشد(!) تا آمار افراد مبتلا بصورت تصاعدی افزایش پیدا کند ! متاسفانه برخی از مردم به دلایل مختلف و از جمله جدی نگرفتن این ویروس که بارها وزارت بهداشت کشور نیز از آن انتقاد کرده،در سطح شهر ها حضور دارند! حالا اما رئیس ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرده فرآیند خلوت کردن فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و جاده‌ها بزودی سازماندهی خواهد شد.

ایتالیا نیز که با تعداد مبتلایان بالا در این کشور مواجه شده بیشتر شهرهای خود را قرنطینه کرده است. نکته مهم اینکه مردم این کشور متوجه اهمیت عدم خروج از خانه ها شده اند و خیابان های این کشور خالی از انسان شده است. موضوعی که هنوز برای برخی مردم در ایران مهم نشده است.

عکسی مربوط به خیابان مولوی تهران در روزهای اخیر منتشر شده که ازدحام جمعیت عجیب آن با خیابان های خلوت ایتالیا مقایسه شده و در شبکه های اجتماعی جهان بازتاب بسیار گسترده ایی داشته است.
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما
تازه ها
پربیننده ها