05:02 | يكشنبه 11 خرداد 1399
جزئیات افزایش تسهیلات بانکی

1398/12/24

جزئیات افزایش تسهیلات بانکی
آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که مانده تسهیلات بانکی در پایان سه ماهه سوم سال ۹۸ به یک هزار و ۷۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۲۳ درصد و نسبت به پایان سال گذشته ۱۵.۴ درصد افزایش داشته است.
به نقل از ایرنا، بررسی آمار بانک مرکزی نشان دهنده رشد ۲۶.۹ درصدی سپرده ها و افزایش ۲۳ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان آذر ۹۸ است.

مانده کل سپرده‌ها در پایان آذرماه دو هزار و ۴۷۱ هزار میلیارد تومان شده که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۲۶.۹ درصد و نسبت به پایان سال ۹۷ حدود ۱۹.۶ درصد رشد داشته است.

بیشترین مبلغ سپرده‌ها نیز به استان تهران با یک هزار و ۳۲۹ هزار میلیارد تومان و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۶.۵ هزار میلیارد تومان تعلق دارد.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۷۸.۵ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۲.۴ درصد و نسبت به پایان سال قبل ۲.۸ درصد کاهش داشته است.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی در استان تهران به عنوان بزرگترین سپرده گذار و تسهیلات گیرنده در کشور معادل ۹۲.۷ درصد است. بالا بودن این ارقام در استان تهران، ناشی از قرار گرفتن دفاتر مرکزی شرکت های بزرگ در این شهر و انجام تراکنش های مالی آنها در پایتخت است.

برچسب ها:

بانک هاتسهیلات
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما
تازه ها
پربیننده ها