16:50 | دوشنبه 20 مرداد 1399
فرصت های سرمایه گذاری اقامتی – پذیرایی منطقه آزاد کیش کدامند؟

1398/06/14

فرصت های سرمایه گذاری اقامتی – پذیرایی منطقه آزاد کیش کدامند؟
فرصت های سرمایه گذاری اقامتی – پذیرایی منطقه آزاد کیش کدامند؟ در این گزارش سعی می کنیم شما را با این فرصت ها آشنا کنیم.
فرصت های سرمایه گذاری اقامتی – پذیرایی منطقه آزاد کیش کدامند؟ در این گزارش سعی می کنیم شما را با این فرصت ها آشنا کنیم.

گردشگری از راهبردهای اصلی توسعه جزیره کیش است. قابلیت های گردشگری کیش همچون ساحل و دریای زیبا، اقلیم مساعد آن در نیمه سرد سال، امکانات اقامتی مناسب و موقعیت خاص آن در خلیج فارس در کنار نزدیکی به سرزمین اصلی از مزیت های راهبردی و استراتژیکی توسعه گردشگری جزیره به شمار می رود. طی سال های اخیر با توسعه زیرساخت های گردشگری جزیره پتانسیل های توسعه جزیره کیش بیش از پیش افزایش یافته است.

پیشرفت طرح های توسعه جهانگردی در کیش به گونه ای است که این منطقه به عنوان الگویی برای توسعه این صنعت در کشور مطرح شده است. آمار و ارقام موجود گویای این مساله است که در مدت نسبتا کوتاهی ضمن افزایش ظرفیت اقامتی و گردشگری کیش روند ورود مسافر روندی افزایشی داشته است.

در سالیان گذشته روند ورود مسافر افزایش چشمگیری داشته که این امر نشانگر موفقیت سازمان های متولی کیش برای جذب گردشگرانی است که با انگیزه گردش و استفاده از اوقات فراغت به این جزیره سفر کرده اند.

نرخ رشد ورود مسافر در سال های اخیر بیش از ۱۰ درصد بوده است. در حال حاضر سالانه بیش از ۱.۷ میلیون نفر گردشگر به این جزیره سفر می کنند. پیش بینی می شود که طی ۵ سال آینده حجم گردشگر سالانه به کیش به ۳ میلیون نفر افزایش یابد.

مزایای سرمایه گذاری در کیش
تمامی مناطق آزاد ایران شرایط سرمایه گذاری ویژه ای را برای سرمایه گذاران فراهم می کنند که از آن جمله می‌توان به ورود اتباع خارجی بدون اخذ روادید، بیست سال معافیت مالیاتی برای هر نوع فعالیت اقتصادی، عدم محدودیت در انتقال ارز به دیگر مناطق آزاد ایران یا سایر کشورها، مقررات آسان برای ورود کالاهای مجاز و خدمات پولی و بانکی انعطاف پذیر و… اشاره کرد که همین، شرایط سرمایه گذاری را برای افراد راحت تر می کند.

جزیره زیبای کیش نیز با دارا بودن خدمات گسترده بانکی و بیمه ای اعم از دولتی و خصوصی، فعالیت بورس بین المللی اوراق بهادار و بورس نفت و محصولات پتروشیمی و ثبت سهل و آسان شرکت ها، موسسات صنعتی، موسسات فرهنگی و مالکیت معنوی یکی از بهترین مناطق آزاد برای سرمایه گذاری است.

کالاهای تولید شده در کیش امکان صادرات به سرزمین اصلی در چارچوب نظام ارزش افزوده را دارند و وجود دانشگاه ها و مراکز علمی متعدد و معتبر شرایط بهتری برای دیده شدن پروژه ها فراهم آورده است.

برای ساخت هتل و اماکن تفریحی نیز نرخ های ترجیحی در نظر گرفته شده است (هتل های دارای برند بین المللی از امتیازات بیشتری بهره مند خواهند شد) همه این مزایا در کنار اهمیت گردشگری و تجاری کیش این جزیره را به یکی از مهمترین عرصه برای حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی تبدیل کرده است.

اقتصاد۲۴ پیشتر به بررسی فرصت های سرمایه گذاری تفریحی – اقامتی منطقه آزاد کیش نیز پرداخته بود. در ادامه به فرصت های سرمایه گذاری در بخش های اقامتی و پذیرایی کیش اشاره شده است:

برج سبز کیش، سازگار با طبیعت و مطابق با استانداردهای روز دنیا
یکی از فرصت های سرمایه گذاری اقامتی – پذیرایی منطقه آزاد کیش ، برج سبز است که یک برج ۲۲ طبقه با فناوری های سازگار با طبیعت و مطابق با استانداردهای روز دنیا است و شامل هتل، رستوران، کافی شاپ و مرکز خرید خواهد بود.


این برج دارای ۱ طبقه رستوران و کافی شاپ گردان ۵ ستاره، ۱ طبقه پنت هاوس، ۱ طبقه سوئیت های ۱۲ ،VIP طبقه هتل، ۱ طبقه فضای ورزشی تفریحی، ۱ طبقه رستوران، فست فود و کافی شاپ، ۴ طبقه مرکز خرید و ۱ طبقه پارکینگ است.

این پروژه در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع و با زیر بنایی برابر با ۴۵ هزار متر مربع احداث می شود. از کل زمین پروژه ۳۰۰۰ متر مربع به ساختمان ها اختصاص داشته و مابقی به فضای سبز و محوطه تعلق دارد. اشتغالزایی این پروژه ۸۹ نفر و ظرفیت آن سالانه بیش از ۱۳۰ هزار نفر است.

برج نگین ، نماد جزیره کیش
یکی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری اقامتی – پذیرایی منطقه آزاد کیش ، برج نگین است. این پروژه در مورد احداث یک برج ۲۲ طبقه به شکل کروی به عنوان نماد جزیره کیش است که شامل سوئیت های اقامتی و هتل، رستوران، کافی شاپ، آمفی تئاتر، سالن همایش و مرکز خرید می شود.

این برج دارای یک طبقه رستوران و کافی شاپ گردان ۵ ستاره در طبقه فوقانی، ۳ طبقه سوئیت های ۱۰ ،VIP طبقه هتل ۵ ستاره، ۱ طبقه فضای ورزشی و مشاعات هتل نظیر استخر و سونا، یک طبقه سالن همایش و آمفی تئاتر، ۴ طبقه مرکز خرید و ۱ طبقه پارکینگ خواهد بود . اشتغالزایی این پروژه ۱۰۱ نفر و ظرفیت آن سالانه بیش از ۱۶۰ هزار نفر است.

رستوران هوایی ، سرو غذا در ارتفاع ۵۰ متری
این پروژه در مورد احداث یک رستوران هوایی است که امکان سرو غذا برای افراد را در پشت یک میز و در ارتفاعی بین ۵۰ تا ۵۵ متر را فراهم می کند.


این رستوران توسط سازه طراحی شده از جنس تاور از سطح زمین بالا رفته و به امکانات ویژه ای مجهز است. سازه رستوران معلق، ۷ تن وزن دارد که با ۳۶ نفری ( ۳۲ نفر مهمان و ۴ نفر گارسون) که بر روی آن سوار می شوند به ۱۱ تن هم می رسد. صندلی های رستوران آسمانی کاملاً ایمن است و تا ۱۸۰ درجه قابلیت چرخش دارد.

فانوس دریایی
این پروژه مربوط به احداث یک فانوس دریایی با کاربری تفریحی گردشگری است. این فانوس شامل انواع رستوران های غذاهای رژیمی، رستوران غذاهای دریایی، رستوران غذاهای ایرانی، فست فود، کافی شاپ و چایخانه سنتی است و همچنین دارای اسکله کف شیشه ای؛ با قابلیت کاربری برای رستوران و برنامه های مربوطه و همچنین پهلوگیری شناورهای ارائه دهنده خدمات جابه جایی و تفریحات دریایی است.


برج یادمان کشتی یونانی
این پروژه در مورد احداث یک مجموعه به شکل کشتی یونانی است. این پروژه شامل بخش هایی نظیر کافی شاپ، رستوران، فست فود، سوئیت های VIP ، موزه و آمفی تئاتر است که به شکل کشتی و در ۶ طبقه احداث می شود.

یکی از جذابیت های این مجموعه شکل ظاهری آن است که به شکل کشتی است. عرشه این کشتی می تواند به عتوان رستوران و کافی شاپ مورد استفاده قرار بگیرد. طبقات پایینی نیز به سوئیت های اقامتی، موزه جانوران دریایی، آمفی تئاتر و گالری هنری اختصاص یافته است.

رستوران مجموعه المپیک
این پروژه در مورد احداث یک مجموعه رستورانی در کنار مجموعه ورزشی المپیک است. کیش به لحاظ پتانسیل های موجود، چه از لحاظ آب و هوایی و چه از لحاظ امکانات دسترسی و عدم نیاز به ویزا و چه به لحاظ مزیت های قیمتی، توان تبدیل شدن به قطب گردشگری ورزشی، در منطقه را داراست.


در این راستا، ایجاد رستورانی مجهز با قابلیت پاسخگویی به برنامه های غذایی خاص تیم های ورزشی و همچنین سایر حاضرین در مجموعه المپیک، ضروری به نظر می رسد. این مجموعه شامل یک ساختمان ۴ طبقه است. در پشت بام با سقف های متحرک، فست فود و کافی شاپ قرار خواهد داشت و به ترتیب باربیکیو، رستوران سنتی ایرانی، رستوران دریایی، رستوران ایتالیایی، در طبقات ۴ تا ۱ قرار خواهند گرفت. تأسیسات و انبار هم در زیرزمین خواهد بود و اشتغالزایی این پروژه ۵۸ نفر و ظرفیت آن سالانه بیش از ۲۰ هزار نفر مشتری با دوره ساخت ۱ سال و دوره بهره برداری ۱۵ سال است.

برای این پروژه سرمایه گذار می‌تواند با خرید زمین و پرداخت هزینه های مربوط به اخذ مجوز های لازم به صورت مستقل اقدام به سرمایه گذاری کند و یا در قالب مدل های مختلف مشارکت، برای اجرای پروژه اقدام به مشارکت با سازمان منطقه آزاد کیش کند. در صورت تمایل به مشارکت، هزینه زمین و مجوز های طرح به عنوان آورده سازمان مدنظر قرار می گیرد.

باغ پردیس کیش ، پروش گیاهان مختلف شرایط آب و هوایی متفاوت
این پروژه در مورد احداث یک مجموعه گردشگری است که شامل سازه ای گلخانه ای، که شرایط اکوسیستمی طبیعی نقاط مختلف آب و هوایی را به صورت شبیه سازی فراهم آورده و به این ترتیب امکان پروش گیاهان مختلف شرایط آب و هوایی متفاوت را فراهم می آورد.


باغ می بایست متناسب با آب و هوا و اقلیم های مختلفی که برای آن در نظر گرفته می شود، با گیاهان و درختان مرتبط، طراحی شود. طول و عرض سازه مذکور در مجموع به ترتیب ۱۰۰ و ۳۰ متر در نظر گرفته شده است. حداکثر ارتفاع سازه باغ نیز در حدود ۲۵ متر برآورد می شود که به نوع طراحی و معماری سازه بستگی خواهد داشت. ایجاد فضاهایی در مجاورت این سازه برای برگزاری کنسرت ها و فستیوال ها، یکی از کارکردهای اصلی این مجموعه به حساب می آید.

کلیه هزینه های این قبیل مجموعه ها از فروش گیاهان و محصولات جانبی، هزینه ورودی، رستوران، کافی شاپ و ارائه سایر خدمات تفریحی و آموزشی حاصل می شود. دوره ساخت ۲ سال و دوره بهره برداری ۱۵ سال است.

مجموعه توریستی باغو ، در روستای باغو
مجتمع توریستی باغو نیز از جمله فرصت های سرمایه گذاری اقامتی – پذیرایی منطقه آزاد کیش است. این پروژه در مورد احداث یک مجموعه توریستی در روستای باغو و در کنار مجموعه درختان بومی کهنسال لور، واقع در جنوب غربی جزیره بوده و شامل اقامتگاه سنتی، چایخانه و رستوران، نمایش دامداری و کشاورزی سنتی و بازارچه صنایع دستی، است. این مجموعه دارای ۳۰ اتاق ۳۵ متری و ۵ سوئیت ۶۰ متری است که در کنار بازارچه ای به مساحت ۳۰۰ مترمربع و رستورانی سنتی با مساحت ۵۰۰ مترمربع جای گرفته است. بر اساس الزامات و قوانین مربوطه، برآوردهای مالی با لحاظ استفاده از سازه های سبک و حداکثر ارتفاع ۲ طبقه منظور شده است.

برای این پروژه زمینی به مساحت ۵۵۰۰ متر مربع در نظر گرفته شده است که ۲۸۵۰ متر مربع از آن به ساختما نها اختصاص داشته و مابقی به فضای سبز و محوطه اختصاص دارد. اشتغالزایی این پروژه ۳۶ نفر و ظرفیت آن سالانه ۷۰۰۰ اقامتی و بیش از ۵۰ هزار نفر بازدید کننده است..

زمین این پروژه متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش و قابل فروش به اتباع ایرانی و اجاره به اتباع خارجی است. دوره ساخت ۱ سال و دوره بهره برداری ۱۵ سال در نظر گرفته شده است.

مجتمع ویلایی روی آب
مجتمع ویلایی روی آب نیز یکی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری اقامتی – پذیرایی منطقه آزاد کیش محسوب می شود. این پروژه در مورد احداث یک مجموعه ویلایی داخل دریا است. این مجتمع دارای ۸۰ ویلای ۵۰ متری است. این ویلاها از جنس چوب و چوب پلاستیک هستند. برای این پروژه یک اسکله به عرض ۲ متر و طول ۷۰۰ متر از جنس چوب پلاستیک با پایه های بتنی احداث می شود. ویلاها از طریق یک مسیر ۱۰ متری از جنس اسکله اصلی و به عرض ۱۲۰ سانتی متر به این اسکله متصل می شوند.


ویلاها با فاصله ۱۰ متر از یکدیگر و ۱۰ متر از اسکله ساخته می شوند. داخل ویلاها فضایی از جنس آکرلیک شفاف( Plexiglas ) ساخته می شود که در شب می تواند با نورپردازی داخل دریا به شکل یک آکواریوم طبیعی عمل کند. همچنین برای این پروژه یک سایت تفریحی ساحلی با زیربنای ۳۸۰۰ متر مربع متشکل از رستوران، کافی شاپ، مراکز خرید محدود و برخی تفریحات نظیر سالن بیلیارد و غیره احداث می شود.

برای این پروژه زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع در نظر گرفته شده است که ۲۰۵۰ متر مربع از آن به ساختمان ها اختصاص داشته و مابقی به فضای سبز و محوطه تعلق دارد. اشتغالزایی این پروژه ۴۹ نفر و ظرفیت آن سالانه بیش از ۴۵ هزار نفر بازدید کننده است.
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما