11:00 | شنبه 5 مهر 1399
بهبود شاخص‌های اقتصادی با همراهی بانک‌ها

1399/02/30

بهبود شاخص‌های اقتصادی با همراهی بانک‌ها
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با حضور بانک‌ها در کنار مردم در حوزه بورس می‌توان به بهبود روند فعالیت شاخص‌های بورس نیز امیدوار بود.
به گزارش اقتصاد آزاد، سید مهدی فرشادان با اشاره به ورود برخی بانک‌ها به فروش سهام عدالت، گفت: این اقدام در راستای کمک به مردم به ویژه در شهرستان‌های دور افتاده رخ داده تا خدماتی به دارندگان سهام عدالت ارایه شود.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مردم تجربه حضور و فعالیت در بورس را ندارند، افزود: هدف فعالیت بانک‌ها در این حوزه کمک به مردم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه با حضور بانک‌ها در کنار مردم در حوزه بورس می‌توان به بهبود روند فعالیت شاخص‌های بورس نیز امیدوار بود، تصریح کرد: یکی از اقداماتی که می‌تواند به از سوی بانک‌ها صورت بگیرد این است که آموزش‌های آنلاین فعالیت در بورس نیز ارایه شود که این موضوع خود می‌تواند زمین ساز تحولی در این حوزه باشد.

فرشادان همچنین ادامه داد: بانک‌ها با حضور در حوزه فروش سهام عدالت و همچنین کمک به مردم در این حوزه توانسته اند از ایجاد صف‌های طولانی در دفاتر پیشخوان دولت جلوگیری کنند.
بیشتر بخوانید: پیش‌بینی بورس تا پایان تابستان امسال
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه هدایت سرمایه‌های ریز و درشت به بورس بهترین اتفاق ممکن است، تصریح کرد: اگر دولت در حوزه هدایت سرمایه‌ها به بورس اقدامی نداشته باشد به طور حتم این سرمایه‌ها در بازار‌هایی همچون طلا و ارز به آشفتگی قیمت‌ها دامن می‌زنند.

وی ادامه داد: بانک‌ها نیز می‌توانند با عرضه سهام خود در بورس مسیر بهتری را برای فعالیت در پیش بگیرند.

فرشادان همچنین با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر آزاد سازی سهام عدالت، گفت: زمان مناسبی فراهم شده تا مردم با فعالیت‌های بورس آشنا شده تا سرمایه‌های خود را از بازار‌های طلا و سکه و ارز حالی کرده و به بورس هدایت کنند.

وی افزود: به طور حتم بهبود شاخص‌های بورس به نفع اقتصاد بوده و می‌تواند بهبود شرایط را رقم بزند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید ساز و کار فعالیت در بورس برای همه فراهم شود تا به این ترتیب سرمایه‌های خرد نیز نقشی در بهبود اقتصاد داشته باشند.
منبع: ایبنا

برچسب ها:

بانک هاشاخص ها
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما
تازه ها
پربیننده ها