05:35 | شنبه 5 بهمن 1398

1398/08/28

سود خالص ۸۲ میلیارد تومانی بورس تهران
مدیرعامل بورس تهران اظهار داشت: کسانی که با قطعی اینترنت مواجه هستند، می‌توانند با کارگزاری خود تماس بگیرند و نسبت به انجام معامله مورد نظر اقدام کنند.
به گزارش اقتصاد آزاد و به نقل از ایلنا، علی صحرایی در نشست خبری امروز درباره انجام معاملات برخط با توجه به قطعی اینترنت اظهار داشت: ایجاد هر محدودیتی تبعاتی در بر خواهد داشت اما مردم می‌توانند معاملات برخط خود را ادامه دهند و سایت برای انجام معاملات در دسترسی است.

وی تاکید کرد:‌ کسانی که با قطعی اینترنت مواجه هستند، می‌توانند با کارگزاری خود تماس بگیرند و نسبت به انجام معامله مورد نظر اقدام کنند.

وی ادامه داد: هر چند که شرایط برای عده‌ای در زمینه دسترسی به اینترنت سخت شده است اما انجام معاملات متوقف نیست و راهکارهایی از جمله خرید و فروش از طریق کارگزاری‌ها وجود دارد.

مدیرعامل بورس تهران همچنین درباره سوددهی بورس تهران گفت:‌ سود خالص بورس تهران در شش ماه 98 حدود 82 میلیارد تومان و در 12 سال گذشته 89 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: سود هر سهم در شش ماه 98، 410 ریال و در 12 ماه سال گذشته 446 ریال بوده است.

صحرایی با تاکید بر اینکه بورس تهران در بین بورس‌های آسیایی رتبه نخست را کسب کرد گفت: با توجه به افزایش شاخص بازدهی، بورس تهران در بین بورس‌های آسیایی توانست مقام اول را کسب کند.

رئیس بورس تهران همچنین با رد حذف معافیت‌های مالیاتی سهام در بازار سرمایه‌ گفت: هیچ تغییراتی در این زمینه در سال جاری وجود ندارد اما نگاه کلان بر آینده این است که در بخش مالیات بر عایدی، مالیات پنج درصدی برای سود سهام احصا کنیم.

صحرایی با اشاره به نوسانات اخیر در بازار سرمایه و بورس تهران گفت:‌ ایجاد این نوسانات طبیعی است و اساسا این نوسانات خود عامل سرمایه‌گذاری در انواع بازارها هستند.

وی با تاکید بر اینکه بورس تهران یکی از جذاب‌ترین بورس‌های منطقه است گفت:‌ تنوع صنایع در بورس تهران بسیار زیاد است و در حالی که در گذشته سهم سه شرکت برتری بورسی در بورس تهران به 75 درصد می‌رسید امروز سهم ارزش این سه شرکت در کل بورس تهران به 65 درصد رسیده است یعنی سایر شرکت‌ها هم توانسته‌اند ارزش خود را افزایش دهند.

این مقام مسئول تاکید کرد: به مردم توصیه می‌کنیم در سرمایه‌گذاری در بورس دنباله‌روی فضای مجازی نباشند چرا که عده‌ای با تبلیغات هدفمند قصد سودجویی از طریق فضای مجازی را دارند و بسته شدن برخی از کانال‌ها به دلیل قطعی اینترنت در این روزها می‌تواند فرصتی برای تثبیت بازار باشد.

وی تاکید کرد:‌ یکی از الزامات ما برای شرکت بورسی این است که بازارگردان باشند و نقدشوندگی بالایی داشته با شند تا بازار سرمایه جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذاری داشته باشد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با بورس شانگهای اظهار داشت: به دنبال بین‌المللی شدن بورس در ایران هستیم از این رو به زودی بورس بین الملل کیش راه‌اندازی می‌وشد و در این زمینه تفاهماتی با بورس شانگهای که چهارمین بورس برتر دنیا است داشته‌ایم.

برچسب ها:

سودبورس تهران
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما
تازه ها
پربیننده ها