خودرو

آخرین جزئیات از لکسوس RZ اعلام شد

لکسوس RZ اولین مدل تمام الکتریکی جهانی این برند بوده و همانطور که از ظاهر آن می‌توان فهمید، نسخه ای از تویوتا bZ۴X که به تازگی معرفی شده، است.

RZ با هدف ایجاد یک لکسوس BEV منحصربفرد ساخته شده است که راننده و سرنشینان احساس امنیت و در عین حال تجربه رانندگی هیجان انگیزی را کسب می کنند.

راه‌اندازی این خودرو از طریق حسگرهایی برای کنترل نیروی محرکه جلو به عقب صورت می‌گیرد و به هر موتور اجازه می‌دهد بین ۰ تا ۱۰۰ درصد از ظرفیت خود را بر اساس نیاز فعال کند. این سیستم کنترل توزیع نیروی محرکه که سیستم Direct۴ نامیده می‌شود، برای پایداری هدایت، کنترل کشش و فرایند رانندگی طراحی شده است.

“RZ که بر روی پلت فرم e-TNGA مخصوص BEV ساخته  با در نظر گرفتن توزیع وزن بهینه هنگام قرار دادن بسته باتری و موتور‌ها طراحی شده است.

این کراس اوور همچنین دارای سیستم DIRECT۴ AWD ، کنترل فرمان جدید و Steer by Wire است. در نمای بیرونی، جلوپنجره بزرگ لکسوس که در مدل‌های اخیر این برند دیده شده ، با چیزی که این شرکت آن را بدنه اسپیندل BEV می‌نامد، جایگزین شده که برای بهینه‌سازی آیرودینامیک و تناسبات طراحی شده است.

لکسوس وعده داده است که بسیاری طراحی ها و امکانات جدید را در خودرو‌های الکتریکی این برند خواهیم دید. این خودرو مانند bZ۴X، RZ دارای فاصله بین دو محور بلند (۲۸۵۰ میلی‌متر) و حالت عریض است که می‌تواند ردیف دوم جادار و مسطح را ارائه دهد.

فضای داخلی کاملا جادار و کاملاً شبیه به کابین bZ۴X است که با وجود سقف پانوراما فضای داخلی روشن تر نیز می شود. RZ سیستم چندرسانه‌ای لکسوس Interface توسعه‌یافته در آمریکای شمالی را دریافت می‌کند که اخیراً با آخرین نسخه‌های NX و LX معرفی شده که این سیستم از طریق دستورات صوتی و صفحه نمایش لمسی ۱۴ اینچی قابل دسترسی است.

لکسوس همچنین تلاش کرد تا کابین را به مکانی آرام تبدیل کند، که یک پیشرانه الکتریکی دستیابی به آن را بسیار آسان‌تر می‌کند. شرکت  لکسوس می‌گوید سیستم DIRECT۴ AWD تجربه رانندگی بی‌صدایی را فراهم می کند، زیرا از اطلاعات سنسور سرعت خودرو، شتاب و زاویه فرمان برای کنترل توزیع نسبت نیروی محرکه جلو به عقب بین ۱۰۰ استفاده می‌کند.

RZ همچنین دارای یک واحد فشار جدید است که از طریق کنترل هیدرولیک مستقل جلو و عقب، ترمز احیا کننده هماهنگ جلو و عقب را امکان پذیر می‌کند. خروجی ترکیبی از دو موتور الکتریکی ۲۳۰ کیلو وات (۱۵۰ در جلو، ۸۰ در عقب) است. لکسوس RZ۴۵۰e مدل ۲۰۲۳  تا پایان سال ۲۰۲۲ به فروش می رسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا