گوناگون

اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اطلاعیه داد

اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در اطلاعیه ای اعلام کرد برای شناسایی عاملان آزار مرغ‌های بیمار در یک واحد مرغداری اقدام می شود و از مراجع قضایی می خواهیم با عوامل اصلی و پشت پرده تهیه ویدئو بازنشر شده برخورد شود.

اخیرا ویدئویی در فضای مجازی بازنشر شده که در آن کارگران مشغول جمع آوری مرغ‌های بیمار در یک سالن هستند، اما فردی به مرغ‌های بیمار لگد می‌زند و سپس، به اصرار شخصی که مشغول فیلم گرفتن است، با شلنگ رفتار ناپسند خود را ادامه می‌دهد.

در اطلاعیه اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اعلام شده که بازنشر این ویدئو قدیمی، همزمان با ادامه روند مردمی سازی یارانه ها، نشان دهنده تلاش برای فضاسازی منفی با اهداف خاص است.

اسدالله نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران هم می گوید: انتشار ویدئو معدوم سازی ناشایست مرغ‌های بیمار در یک واحد مرغداری باعث گلایه مرغداران و جریحه دار شدن احساسات مردم شده و از مراجع قضایی می خواهیم با عاملان این اقدام برخورد قاطع داشته باشند.

اسدالله نژاد گفت: بازبینی تصاویر مشخص می‌کند که این گله بیمار بوده و می‌بایست نابود می‌شد، اما معدوم سازی مرغ‌های بیمار باید طبق دستورالعمل‌های موجود و با روشی مناسب انجام شود.

محمد دارابی، یکی از دامپزشکان فعال در صنعت دام و طیور می گوید: معدوم سازی حیوانات بیمار به منظور از بین بردن کانون‌های بیماری ضروری است. در این ویدئو، شرایط غیرعادی مرغ‌ها و لاشه‌های پراکنده شده آن‌ها در سالن به وضوح نشان می‌دهد که مرغ‌ها بیمارند و بیماری آن‌ها در مراحل پیشرفته و غیرقابل برگشتی قرار دارد. شرایط سالن این مرغداری به هیچ وجه مناسب نیست و مشخص است که بسیاری از دستورالعمل‌های این حرفه در این واحد رعایت نشده است.

او گفت: از روی فیلم و مشاهده تصاویر نمی‌توان بطور دقیق درباره نوع بیماری اظهار نظر کرد. علائمی مانند بیحالی، عدم تعادل، تشنج، اسپاسم عضلات، فلج شدن بال‌ها یا پا‌ها و بی حرکت شدن و افتادن حیوان که در تصاویر مشهود است، از جمله علائم بالینی بیماری موسوم به نیوکاسل است که یک بیماری ویروسی و به شدت مسری است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا