انرژی

احتمال خاموشی‌های گسترده در فرانسه

امانوئل وارگون، رئیس سازمان تنظیم کننده انرژی فرانسه (CRE)، روز دوشنبه در یک گفتگوی رادیویی هشدار داد که ممکن است خانوارها در زمستان امسال در صورت یخبندان شدید با قطع برق و خاموشی مواجه شوند.

وی ادامه داد: تحت هیچ شرایطی قطع گاز در منازل شخصی وجود نخواهد داشت. اما در بخش برق، ممکن است مجبور شویم تصمیم‌های دشواری را برای خاموشی‌های محدود بگیریم.

وی گفت: این قطعی‌ها می‌توانند چندین ساعت طول بکشند و در سطح بسیار کوچک، بخش یا منطقه و با اطلاع قبلی به شهروندان صورت خواهند گرفت.

رئیس سازمان تنظیم کننده انرژی فرانسه همچنین خاطرنشان کرد که تعطیلی ها بر زیرساخت های حیاتی از جمله بیمارستان ها تأثیر نمی گذارد. وی افزود که اگر زمستان نسبتاً گرم باشد، می توان از اقدامات شدید اجتناب کرد.

وارگون همچنین اذعان کرد که تصمیم برای بستن نیروگاه هسته‌ای فسنهایم که در سال 2020 از رده خارج شد، “در بحران کنونی نمی‌توانست اتخاذ شود”.

وی گفت: ما فکر می‌کردیم که می‌توانیم به تدریج انرژی هسته‌ای را با منابع انرژی تجدیدپذیر جایگزین کنیم، اما اکنون می‌دانیم که به انرژی بیشتری نیاز خواهیم داشت. ما به هر دو منبع نیاز داریم.

بر اساس این گزارش، فرانسه بیش از هر کشور اروپایی دیگر به انرژی هسته‌ای متکی است و حدود 70 درصد برق خود را از این طریق تولید می کند.

با این حال، حدود نیمی از 56 راکتور هسته‌ای این کشور به دلیل مشکلات تعمیر و نگهداری تعطیل شده‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا