بانک و بیمه

افزایش ۱۰ درصدی ارزش بیت کوین در معاملات امروز

کاهش ارزش دلار تقاضا برای سرمایه‌های مخاطره‌آمیز در سراسر دنیا را افزایش داده و باعث بالا رفتن قیمت بیت کوین تا بالاترین رقم طی 2 ماه گذشته شده‌است.

قیمت بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا از نظر ارزش بازار در معاملات امروز 10.1 درصد افزایش‌یافته و به 21341 دلار رسیده‌است. عملکرد بیت کوین از سایر ارزهای مجازی برتر مانند اتر و کاردانو بهتر بوده‌است. بیت کوین و اتر هر دو 50 درصد در سال جاری میلادی کاهش قیمت داشته‌اند.

طبق گفته تاروشا میتال، یکی از مؤسسان پلتفرم ارز مجازی یونیفارم:«هنوز زود است که پیش‌بینی کنیم بیت کوین به یک بازار صعودی دیگر نزدیک می‌شود. اما اگر این ارز مجازی بتواند به سطح 22 تا 25 هزار دلار برسد، آن‌وقت اطمینان سرمایه‌گذاران افزایش‌یافته و فشار بر سرمایه‌های مجازی کاسته می‌شود. با توجه به این واقعیت که بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا نسبت‌به رقم بالای تورم محتاط هستند، رونق فعلی بازار ارزهای مجازی می‌تواند کوتاه‌مدت باشد».

شاخص دلار 0.9 درصد در روز جمعه کاهش یافته و ارزش 10 ارز برتر دنیا در برابر دلار بالا رفته‌است.

متخصصان عقیده دارند بیت کوین در ماه سپتامبر در سخت‌ترین محدوده قیمت طی دو سال گذشته گیر افتاده‌ که تا حدی نتیجه بی‌ثباتی تصمیمات بانک‌های مرکزی برای افزایش نرخ بهره علی‌رغم خطر رکود اقتصاد دنیاست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا