گوناگون

افزایش ۸ برابری جریمه گران‌فروشی در گلستان

تقی حسام در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه آنچه از تعزیرات حکومتی در ذهن مردم نهادینه شده است گرانی و به طور کلی یک بار معنایی منفی است، اظهار کرد: نباید بگذاریم بک مجموعه خدمتگزار که بخشی از رسالتش مبارزه با گران فروشی است اینگونه در اذهان عمومی تخریب شود.

وی با بیان اینکه ما در چند ماه اخیر و در دوره جدید مدیریتی در تعزیرات حکومتی پای دانشگاهیان را به برنامه ریزی ها و اقدامات خود بازکرده ایم، افزود: یکی از مهم ترین اقداماتی که در هدف گذاری ما به صورت ویژه دیده شده است آگاه کردن مردم از حق و حقوق خودشان است.

مدیرکل تعزیزات حکومتی استان گلستان با تاکید بر اینکه کار اصلی ما رسیدگی به پرونده هایی است که ضابطان قضایی به ما معرفی می کنند، خاطرنشان کرد: البته یک استثنا هم وجود دارد که طبق ماده ۱۹ آئین نامه در صورت اقتضا حسب تشخیص می توانیم خودمان نیز بازار را رصد کنیم.

حسام با اشاره به اینکه به دلیل کم کاری برخی ضابطان قضایی در نظارت بر بازار عملا ماده ۱۹ که یک استثنا بوده به یک روال کلی تبدیل شده است، ادامه داد: کار ما از آنجا شروع می شود که گرانی بالاتر از قیمت مصوب در بازار شکل بگیرد.

وی از رسیدگی به ۱۴ هزار پرونده در سال گذشته توسط این نهاد خبر داد و گفت: ۷۰ درصد این پرونده ها مرتبط با حوزه کالا و خدمات و ۳۰ درصد در حوزه قاچاق و بهداشت و درمان بوده است که دلیل کم بودن پرونده در حوزه بهداشت و درمان نیاز مردم به پزشکی است که در عین تخلف فرد از ترس از دست دادن خدمات وی شکایتی نمی کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان با اشاره به اینکه در ۴ ماهه نخست امسال بیش از ۶ هزار و ۹۲۸ پرونده با جریمه ریالی بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال مورد رسیدگی و صدور رای قرار گرفته است، تصریح کرد: ما در اطلاع رسانی یک اصول جدی داریم که معتقدیم زمانی یک پرونده و تخلف را رسانه ای می کنیم که رای قطعی برای آن صادر شده است.

وی از افزایش ۸۵۰ درصدی جریمه پرونده های رسیدگی شده در سال جاری خبر داد و گفت: بخشی از این افزایش ها به مصوبه اردیبهشت ماه جلسه سران قوا مرتبط است که جریمه ریالی جرائم را تا پنج برابر افزایش داده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا