گوناگون

بازسازی تصویر تخریب‌شده چین پس از قرنطینه

تصویر جهانی‌ترین شهر چین و بزرگ‌ترین مرکز تجاری آن به دلیل قرنطینه دو ماهه به شدت آسیب دید، به طوری که تعداد بیشماری از مهاجران، مهاجرت کردند و مشاغل خارجی هشدار دادند که در حال تجدید نظر در برنامه‌های سرمایه‌گذاری هستند.

در بیانیه ای اعلام شد که دولت شانگهای قصد دارد ۲۰ جلسه در این ماه با شرکت‌های خارجی درگیر در صنایع کلیدی مانند خودرو، تجارت، نیمه هادی‌ها و زیست پزشکی برگزار کند. این شرکت‌ها از کشورها و مناطق سرمایه‌گذاری عمده، از جمله ایالات‌متحده، اروپا، ژاپن و کره‌جنوبی انتخاب خواهند شد.

در این بیانیه آمده است که اولین جلسه از دو جلسه‌ای که تاکنون برگزار شده، با حضور مدیران شرکت‌های آمریکایی مانند پی‌اندجی و جانسون اند جانسون و دومی شامل خودروسازانی از جمله تسلا، جنرال موتورز و فورد بود.

به گزارش رویترز، چین قاطعانه به سیاست «کووید صفر» که هدف آن ریشه‌کن کردن گسترش ویروس است، پایبند بوده است و این رویکردی است که به طور فزاینده‌ای با سایر نقاط جهان فاصله دارد.

جورج ووتکه، رئیس اتاق اتحادیه اروپا گفت که سیاست مقابله با کووید صفر تنها جذابیت شانگهای، بلکه چین را به‌عنوان یک کل کاهش می‌دهد، به‌ویژه که دیگر بازارهای رقیب باز شده و تلاش می‌کنند شرکت‌ها را از چین به سواحل خود بکشانند. وی افزود: جهان منتظر چین نخواهد ماند تا این مشکل را حل کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا