بانک و بیمه

تحقق ۱۱۳ درصدی درآمدهای مالیاتی سال ۱۴۰۰

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از تسنیم؛ مهدی موحدی بکنظر با اشاره به کسب عنوان برتر از سوی سازمان امور مالیاتی در جشنواره شهید رجایی، اظهار کرد: یکی از عناوینی که موجب شد تا سازمان امور مالیاتی مفتخر به کسب عنوان برتر شود و تقدیر ویژه‌ای را از سوی وزیر اقتصاد داشته باشد، موضوع افزایش وصول درآمدهای مالیاتی بود، بطوری که این افزایش درآمدی یک رکورد در تاریخ تأسیس سازمان امور مالیاتی محسوب می‌شود.

رئیس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی، افزود: هیچ‌گاه در تاریخ مالیات‌ستانی بیش از رقم مصوب در بودجه، درآمد مالیاتی نداشته‌ایم.

وی یادآور شد: در سال 1400 حدود 58.5 درصد رشد در درآمدهای مالیاتی در مقایسه با سال 1399 داشتیم که در مقایسه با رشدهای قبلی بی‌سابقه بوده است.

رشد 72 درصدی میزان عوارض پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

موحدی بکنظر در خصوص واریز 48 هزار میلیارد تومان عوارض پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سال گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده، گفت: این هم یک رکورد است و حدود 72 درصد رشد در میزان عوارض پرداختی به شهرداری در سال 1400 در مقایسه با سال 1399 ثبت شد که بی‌سابقه است.

وی همچنین در خصوص رشد 16 درصدی درآمدهای مالیاتی به قیمت ثابت سال 1395 خاطر نشان کرد: درآمدهای مالیاتی دولت در سال 1400 نسبت به سال 99 بالغ بر 58 درصد افزایش داشته در حالیکه میزان تورم 42 درصد بوده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا