بورس

تداوم رکود معاملات در بورس تهران

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن

در هفته اخیر شاهد رکود نسبی معاملات بازار سهام بودیم. میانگین ارزش معاملات خرد  بورس 4 هزار و 578 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 6 هزار و 192 میلیاردی هفته پیشین، افت 26 درصدی داشته است.

ارزش معاملات خرد در روز چهار‌شنبه -با افت 3 درصدی نسبت به روز سه‌شنبه- 4 هزار و 169 میلیارد تومان بود که کمترین رقم در 12 روز کاری گذشته طی دو هفته اخیر است. بالاترین رقم ارزش معاملات خرد هفته روز یکشنبه ثبت شد که بالغ بر 7 هزار و 872 میلیارد تومان بود.

نزول شاخص بورس

در کنار رکود معاملات سهام، در هفته اخیر شاخص کل نیز نزول کرد. شاخص کل در آخرین روز کاری هفته در سطح یک میلیون و 410 هزار واحد قرار گرفت که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل 45 هزار و 729 واحد پائین‌تر است و افت 3 درصدی داشته است.

ارزش معاملات کل بازار سهام

در هفته اخیر در روز دوشنبه به علت رشد ارزش معاملات اوراق بدهی ارزش کل معاملات بازار سهام تفاوت زیادی به روزهای دیگر داشت. روز دوشنبه معاملات کل بازار ارزشی معادل 72 هزار و 558 میلیارد تومان داشت که بالاترین رقم هفته بود. میانگین ارزش معاملات کل هفته 22 هزار و 298 تومان بود که نسبت به رقم 21 هزار و 348 میلیاردی هفته پیشین، رشد 4.5 درصدی داشته است.

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

در هفته‌های گذشته معاملات اوراق بدهی رونق بیشتری داشته است. مجموع ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه در هفته اخیر 81 هزار و 426 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 21 درصد افزایش داشته است. این هفته به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 45 درصد بود که نسبت به سهم 33 درصدی هفته پیشین افزایش یافته است.

در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با افت 58 درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به هزار و 518 میلیارد تومان رسید که 21 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا