گوناگون

ترس دولت آلمان از کمبود داخلی نفت با اجرای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از تسنیم، آلمان نسبت‌به کمبود داخلی نفت پس‌از اجرایی شدن تحریم‌های گسترده اتحادیه اروپا علیه واردات نفت روسیه در ژانویه هشدار داد که نشان می‌دهد اقتصاد این منطقه تا چه حد از بحران انرژی آسیب خواهد دید.

این هشدار در پاسخ به سوال نمایندگان حزب دموکرات مسیحی آلمان در مورد امنیت انرژی در شرق این کشور اعلام شد. شرق آلمان مقر دو پالایشگاه بزرگی است که شدیداً وابسته به نفت خام روسیه هستند. یکی از این پالایشگاه‌ها عرضه‌کننده اصلی بنزین، دیزل و سوخت هواپیما به اقتصاد منطقه است و مشتریان بزرگی مانند فرودگاه بین‌المللی برلین را تأمین می‌کند.

دولت آلمان ضمن توضیح تلاش‌های خود برای دور کردن این پالایشگاه از واردات نفت روسیه تأکید کرد تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا مشکلاتی برای اقتصاد شرق کشور به وجود می‌آورد که از جمله آنها کمبود موقت عرضه و افزایش قیمت خواهد بود.

آلمان این مشکلات را با مشکلاتی که در جنوب کشور در فصل تابستان به‌وجودآمده بود مقایسه کرد، یعنی زمانی‌که بالا رفتن شدید دما باعث کاهش قابل‌توجه سطح آب رودخانه راین شد و کشتیرانی و حمل‌ونقل را با مشکل مواجه کرد.

تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه صادرات نفت دریایی روسیه در پنجم دسامبر اجرایی می‌شود و بخش اصلی تلاش این منطقه برای از بین بردن درآمد روسیه برای تأمین مالی جنگ علیه اوکراین است.

مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک درمورد معافیت‌های موقت از این تحریم‌ها مذاکره کرده‌اند، چون جایگزینی برای نفت روسیه ندارند. هر سه این کشورها به‌شدت وابسته به خط لوله دروژبا هستند که مستقیم از روسیه می‌آید.

با وجود اتصال پالایشگاه‌های بزرگ شرق آلمان به این خط لوله، آلمان اعلام کرده تحریم‌ها را کاملاً و بدون هیچ معافیتی اجرا خواهد کرد. لهستان هم همین قول را داده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا