انرژی

تکرار بحران سوخت در انگلیس!

اطلاعات انجمن رانندگان انگلستان RAC نشان می دهد که هزینه های بنزین و گازوئیل در بریتانیا روز جمعه به بالاترین حد خود رسید و همه رکوردهای پیشین را که در اوایل هفته ثبت شده بود، پشت سر گذاشت.

بر این اساس قیمت یک لیتر بنزین بدون سرب به ۱.۷۱ پوند (حدود ۲.۱۶ دلار) افزایش یافت.

هزینه سوخت دیزل با ۲۹ پنس افزایش به نزدیک به ۱.۸۲ پوند (حدود ۲.۳۰ دلار) رسید و این امر باعث افزایش هزینه برای پر کردن باک خودروها شد. متوسط هزینه پرکردن باک بنزین ​​خودرو برای خانواده ها به ۹۳.۶۹ پوند (۱۱۸.۳۲ دلار) بالغ شده است.

بر اساس گزارش ها بنزین به یک نقطه عطف نگران کننده دیگر رسیده است زیرا قیمت های عمده فروشی همچنان روند افزایشی را نشان می دهند.

«سایمون ویلیامز» سخنگوی سوخت RAC عنوان داشت همین امر شرایط زندگی را برای خانوارها سخت تر می کند زیرا قیمت ها به صورت پی در پی و بی سابقه افزایش می یابد و بی وقفه هزینه های زندگی را بیشتر می کند. این به معنای یک بحران است.

«ریشی سوناک» وزیر دارایی انگلیس چندی قبل در تلاش برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها اعلام کرد که دولت تا مارس ۲۰۲۳ تعرفه سوخت را به میزان ۵ پنس در هر لیتر کاهش می‌دهد. طبق گزارش‌ها، اگرچه این کاهش بزرگی است، اما رانندگان این اقدام را ناکافی می‌دانند.

به اعتقاد آن ها به دلیل افزایش قیمت در پمپ بنزین ها، کاهش موقت مالیات بر ارزش افزوده راه موثرتری برای کمک به رانندگان خواهد بود.

ویلیامز عنوان داشته است که مالیات بر ارزش افزوده ۲۰ درصدی کنونی به نفع وزارت خزانه داری اما به شدت برای مردم و مصرف کننده ناعادلانه است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا