گوناگون

ثروت کانادایی‌ها ۷۷۵ میلیارد دلار سقوط کرد

اداره آمار کانادا گزارش داد که خانوارهای این کشور شاهد کاهش تقریباً 775 میلیارد دلاری ارزش خالص ثروت خود در سه ماهه دوم در میان کاهش قیمت املاک و مستغلات بوده‌اند.

بر اساس این گزارش، این بزرگترین کاهش ثروت حداقل از سال 1990 محسوب می‌شود. این رقم همچنین کاهش 5 درصدی در سه ماهه سوم سال 2008 در طول بحران مالی جهانی را تحت الشعاع قرار داد.

آمارها نشان می‌دهد که بدهی اعتباری خانوارها به عنوان نسبتی از درآمد قابل تصرف از 179.7 درصد در سه ماه اول سال 2022 به 181.7 درصد افزایش یافته است.

ارزش املاک و مستغلات مسکونی متعلق به خانوارها در سه ماه آوریل تا ژوئن 323 میلیارد دلار کاهش یافت، در حالی که دارایی‌های مالی 409 میلیارد دلار کاهش یافت.

 در گزارش اداره آمار کانادا آمده است: روند افزایشی قیمت املاک و مستغلات که اواخر سال 2018 آغاز شد، به دلیل دست‌وپنجه نرم کردن بازار مسکن با نرخ‌های بهره که به سرعت در حال افزایش است، متوقف شده است.

این کاهش ارزش خالص مسکن احتمالاً در نیمه دوم سال جاری میلادی ادامه خواهد داشت و قیمت مسکن در این کشور همچنان در حال کاهش خواهد بود و انتظار می‌رود هزینه‌های وام‌گیری شاهد افزایش باشد.

هفته گذشته، بانک مرکزی کانادا نرخ بهره خود را سه چهارم درصد افزایش داد و به 3.25 درصد رساند تا تورم را که به بالاترین سطح خود در چند دهه اخیر رسیده است، کاهش دهد. انتظار می رود که این رگولاتور در ماه آینده دوباره نرخ را تا نیم واحد دیگر افزایش دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا