خودرو

جیپ واگنییر S؛ شاسی‌بلند لوکس برقی +عکس

این خودرو مدلی جهانی خواهد بود که تولید و فروش آن در سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود. هرچند این خودرو از نام واگنییر استفاده می‌کند اما نه‌تنها از لحاظ قوای محرکه بلکه در ظاهر و موقعیت بازار نیز کاملاً با همتای بنزینی خود متفاوت خواهد بود. واگنییر S با تمرکز بیشتر روی آئرودینامیک و با ابعاد کوچک‌تر، حال و هوای اسپرت‌تری دارد.

 

جیپ واگنییر S؛ شاسی‌بلند لوکس برقی +عکس

در جلوی خودرو شاهد همان جلوپنجرهٔ هفت‌قسمتی مشهور جیپ ما با فرمی متفاوت و نورپردازی هستیم که در بالای آن یک نوار LED چراغ‌های جلو را به هم متصل کرده است. این ویژگی‌ها تا حدودی زبان طراحی رنجروور را به ذهن متبادر می‌کند. در سپر جلو، یک ورودی هوای مرکزی بزرگ با تریم نقره‌ای یا مسی به چشم می‌خورد درحالی‌که در پروفیل جانبی، رینگ‌های آلیاژی عظیمی دهانهٔ گلگیرها را پر کرده‌اند که شبیه مدل‌های کنونی جیپ هستند. ویژگی متفاوت واگنییر S اما فرم اتاق شیک‌تر با تریم کرومی و شیب بیشتر ستون‌های عقب است. در عقب، چراغ‌های سراسری بازهم حال و هوای رنجروور ولار را دارند اما روی سقف یک بال بزرگ منحصربه‌فرد جای گرفته است.
جیپ واگنییر S؛ شاسی‌بلند لوکس برقی +عکس

هرچند هنوز هیچ تصویری از داخل واگنییر S منتشر نشده ولی به گفتهٔ جیپ، قوای محرکهٔ الکتریکی این خودرو ۶۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت که شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۳.۵ ثانیه‌ای را فراهم می‌کند. ازآنجایی‌که واگنییر S به‌صورت استاندارد چهارچرخ محرک خواهد بود، به‌احتمال‌زیاد از قوای محرکهٔ دو موتوره استفاده می‌کند. این شاسی‌بلند الکتریکی همچنین از تکنولوژی‌های آفرودی اختصاصی جیپ هم بهره خواهد برد و اطمینان داده است که از دیگر محصولات برقی استلانتیس متمایز باشد. جیپ برای این ماشین برد ۶۴۰ کیلومتری را هدف قرار داده است.
جیپ واگنییر S؛ شاسی‌بلند لوکس برقی +عکس

بااین‌حال، این شرکت هنوز در مورد نام شاسی‌بلند الکتریکی لوکس خود مطمئن نیست و شاید این نام در آینده تغییر کند. اولین نمونه‌های واگنییر S در سال ۲۰۲۴ راهی نمایندگی‌های فروش در ایالات‌متحده می‌شوند و بعداً در دیگر بازارهای بزرگ مثل اروپا هم عرضه خواهند شد.

جیپ واگنییر S؛ شاسی‌بلند لوکس برقی +عکس

منبع:پدال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا