اخبار روز

خرید عمده از چین

اگر قصد خرید عمده از چین را دارید، اگر می خواهید بهترین محصولات مورد نیاز بازار را وارد کنید، بهتر است بدانید در ابتدای کار داشتن سرمایه لازم و اطلاعات کافی بسیار مورد توجه قرار دارد. چرا که شما قرار است در دنیای تجارت با سرمایه گذاران و شرکت های بسیار زیادی به رقابت بپردازید و از این رو بایستی اطلاعات زیادی را در این زمینه کسب نمایید. حالا اگر می خواهید برای خرید عمده از چین آشنایی بیشتری داشته باشید، ادامه مطالب را بخوانید.

مزیت های مهم خرید عمده از چین

تجارت بین المللی یکی از تجارت های به روز و بزرگی است که بایستی درباره آن اطلاعات زیادی داشت. چنانچه شما جزو افرادی هستید که قصد انجام تجارت بین‌ المللی را دارید، بایستی به تمام شرایط و نکات واردات و صادرات اشراف داشته باشید. تمامی شرکت ها و بازرگانی های معتبر با چندین سال تلاش و تجربه توانسته اند به چنین موفقیت‌ هایی دست پیدا کنند که شرکت علی والا نیز یکی از بازرگانی های بسیار معتبر در این زمینه است. داشتن اطلاعات و آشنایی با قوانین روز تجارت برای موفقیت و به سود رسی در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد. چنانچه شما هم وسوسه سرمایه‌ گذاری در این زمینه را دارید، بهتر است بدانید کشور چین یکی از بزرگترین کشورهای قدرتمند در زمینه تجارت بین المللی به شمار می رود. خرید عمده از چین که می تواند شامل خرید انواع محصولات مختلف باشد، یک نوع تجارت بسیار هدفمند و پر منفعتی است.

چرا که واردات از چین دارای مزایای بسیار زیادی خواهد بود. برخی از این مزیت ها می توانند شامل پارامترهای زیر باشد:

  • یکی از مهمترین مزیت های خرید عمده از چین به صرفه بودن قیمت تمامی محصولات تولیدی این کشور می باشد. کشور چین یکی از کشور های بسیار قدرتمند در زمینه تولید انواع محصولات مختلف است. به سبب اینکه نیروی کار در این کشور ارزان بوده و هزینه خرید مواد اولیه نیز بسیار به صرفه می باشد در نتیجه محصولات تولیدی آن نیز با مناسبترین قیمت ممکن روانه ی بازار می شوند. از طرفی این کشور در تلاش است تا با ارائه قیمت مناسب کیفیت عالی توجه ها را به خود جلب نماید.

مهمترین مزایای خرید عمده از چین

  • تمامی تولیدات کشور چین دارای کیفیت بالایی هستند؛ چرا که شرکت های بسیار زیادی در این کشور هم اکنون به رقابت با یکدیگر پرداخته اند. این رقابت باعث شده تا نوآوری یکی از مهمترین مزیت های محصولات تولیدی کشور چین باشد و تمامی تولید کنندگان از علم و تکنولوژی روز برای تولید محصولاتی با کیفیت و پیشرفته استفاده کنند.
  • قوانین و مقررات واردات از چین که نسبت به برخی از کشورها مناسب تر بوده از دیگر مزیت های مهم خرید عمده از چین به شمار می رود. توجه داشته باشید که قوانین واردات و صادرات در بسیاری از کشورها بر اساس قوانین وضع شده بین الملل است ی که برخی از کشورها خود به صورت جداگانه قوانین دیگری را نیز وضع می ‌کنند که تمامی تجار و سرمایه ‌گذاران موظف هستند تا از آن قانون پیروی کنند. برخی از کشورها قوانین بسیار سختی را برای واردات و صادرات در نظر گرفته اند اما؛ در صورتی که در کشور چین هیچگونه قوانین سختی وجود ندارد.
  • کشور چین سال هاست که با ایران رابطه تجاری بسیار عالی دارد و به سبب همین رابطه خوب تاکنون مشکلی در زمینه تجارت بین المللی با این کشور نداشته ایم. از این رو توصیه می شود به سبب همین رابطه تجاری خوب با این کشور به تجارت بپردازید.

میزان سرمایه لازم برای واردات عمده از چین

همانگونه که مستحضرید، کشور چین یکی از کشورهای قدرتمند تجاری است که افراد زیادی برای تجارت با این کشور سرمایه گذاری می کنند. اگر نگاهی به آمار تجارت های بین المللی و واردات و صادرات بیندازیم می ‌بینیم که بیشترین درصد تجارت بین المللی به کشور چین اختصاص می یابد. از طرفی ایران نیز بیشترین آمار تجارت را که شامل واردات انواع محصولات مختلف است با این کشور داشته است. چرا که چین یکی از کشورهایی می باشد که هزاران کارخانه و تولیدی در زمینه های مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند و به واسطه همین تولید، تجارت با چین بسیار حائز اهمیت خواهد بود‌. از طرفی خرید عمده از چین مزیت های بسیار زیادی را دارد و همین مزایا باعث شده تا سرمایه ‌گذاران، سرمایه خود را برای واردات از چین هزینه کنند. اما مهمترین نکته میزان بودجه و سرمایه است که شما برای خرید محصولات مختلف قرار است، هزینه کنید.

البته شما بایستی در ابتدای کار از خود بپرسید که آیا برای واردات محصول مورد نظر سرمایه لازم را دارید که این کار نیاز به تحقیق و بررسی های لازم دارد. شما بایستی ابتدا میزان تقاضای بازار را مورد بررسی قرار داده و درباره محصول مورد نظر در کشور تولید کننده نیز اطلاعاتی را کسب کنید؛ در نتیجه این دو را با یکدیگر تطبیق داده و میزان هزینه لازم را برآورد کنید. شاید برای بسیاری از شما سوال باشد که حداقل بودجه لازم برای واردات از چین چقدر است؟ بهتر است بدانید، برای این سوال هیچ جواب مشخصی وجود ندارد. چرا که تعیین هزینه واردات و صادرات به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد که نوع محصول، میزان و یا تعداد محصولات خریداری شده، نوع روش واردات و غیره از جمله پارامترهایی هستند که بایستی در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرند. در هر صورت شما می توانید با کمترین هزینه اقدام به واردات از چین نمایید.

نتیجه

شما به عنوان یک تاجر بایستی اطلاعات بسیار زیادی در زمینه تجارت و حتی آشنایی با روش های مهم آن کسب نمایید؛ اما مهمترین مسئله هزینه واردات است. برای هر نوع وارداتی که می تواند از هر کشوری صورت بگیرد ما ملزم به پرداخت هزینه هایی هستیم که این هزینه‌ ها می ‌تواند شامل هزینه خرید محصول، هزینه بازرسی، هزینه انجام امور مربوط به گمرک، هزینه حمل و نقل، هزینه انبارداری، هزینه ترخیص کالا و یا حتی هزینه بیمه بار باشد. با تمام این موارد به طور کلی نمی توان یک رقم مشخصی را به عنوان میزان سرمایه لازم برای واردات از چین مشخص نمود. چرا که ممکن است برای واردات هر محصولی ما پارامترهای مشخصی را در نظر بگیرید.

اما نکته مهم آنلاین بودن و یا به روز رسانی اطلاعات مربوط به واردات است؛ چرا که ممکن است تحت تاثیر شرایط مختلفی بخشنامه های جدیدی در این زمینه صادر گردد که در آن قوانین جدیدی وضع شده باشد. پس بهتر است اطلاعات خود را به روز نگه دارید. داشتن تجربه کافی از مهمترین عوامل موفقیت شما در تجارت خواهد بود و از آن جایی که قوانین و مقررات تجارت بین المللی پیچیدگی های خاص خود را دارد و بسیاری از این قوانین به صورت مداوم در حال تغییر هستند و اگر جزو تجارت تازه وارد باشید، قطعاً به خوبی از پس این کار بر نخواهیم آمد. بدین منظور بهتر است با بازرگانی های معتبری که تجربه بسیار زیادی در زمینه تجارت دارند همکاری کنید. علی والا یکی از بزرگترین شرکت‌ های تجاری و یا بازرگانی بزرگ و پرقدرت کشور است و با کمترین هزینه شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد. پس بهتر است اگر قصد واردات عمده از چین را داری با این شرکت همکاری نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا