خودرو

خودروی کره ای ۶۰۰ میلیون تومانی به بازار ایران برمی گردد؟

یکی از خودروهایی که با قیمت کمتر از ۲۰ هزار دلار و موتور ۱.۶ و ۲ لیتری می‌تواند از گزینه‌های واردات باشد، کیا سول است. این خودرو که در مبداء قیمتی حدود 600 میلیون دارد برای ورود به تهران و هزینه های گمرکی ، حمل و نقل و سود واردکنندگانی که به همراه دارد احتمالا در زمان فروش قیمتش به بالای یک میلیارد تومان خواهد رسید.

کیا سول ۲۰۲۲ طراحی خارجی تهاجمی‌تر و اسپرت‌تری در قیاس با نسل قبل دارد. چراغ‌های جلو باریک و کشیده شده و به وسیله یک نوار به‌ هم وصل شده‌اند.

جلوپنجره‌ سول بزرگ‌تر شده و در کنار دو چراغ دیگر خودرو که به هم متصل‌اند، خودنمایی می‌کنند. چراغ عقب از آن حالت عمودی خارج شده و حالت L مانند به خود گرفته است. فُرم بدنه‌ اما حفظ شده و همان شکلِ سقف با خطوط تیز را داراست.

عکس | خودروی کره‌ای که می‌تواند از گزینه‌های واردات باشد

طراحی کابین خودرو ساده و در عین حال شیک است. نمایشگر مرکزی بزرگتر شده و به ابعادی ۸ اینچی رسیده است.فرمان دی‌کات هم به اسپرت‌تر شدن کابین خودرو کمک کرده است.

سیاست کیا در طراحی خودرو، حفظ همان اصالت سول در کنار اضافه کردن نکات جذاب بوده است. در این میان امکانات مربوط به سیستم نقاط کور خودرو، مثل هشدار برخورد به خودروی عقبی، دستیار تعویض خط و هشدار توجه یا عدم توجهِ راننده،به سول اضافه شده است.

عکس | خودروی کره‌ای که می‌تواند از گزینه‌های واردات باشد

کیا دو نوع پیشرانه برای این خودرو در نظر گرفته است: پیشرانه اول ۲ لیتریِ تنفس طبیعی با قدرت ۱۴۷ اسب بخاری و پیشرانه دوم ۱.۶ لیتری توربو شارژ است که ۲۰۱ اسببخار قدرت دارد.

از میان ۶ نسخه‌ای که کیا عرضه می‌کند، فقط نسخهٔ پایه آن یعنی LX، شرایط واردات به بازار ایران را دارد. نسخهی LX با موتور ۲ لیتری حدود ۱۹.۱۹۰ دلار قیمت دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا