گوناگون

دریافت تسهیلات برای مرغداران و دامداران تسهیل شد

محمد قربانی در این باره اظهار کرد: با بخشنامه ای که بانک مرکزی در تاریخ بیست وششم اردیبهشت ماه ابلاغ کرد و همچنین بخشنامه ای که روزهای گذشته ابلاغ شد برخی از موانع جدی که بر سر راه دامداران، مرغداران، شبکه تولیدکنندگان در بخش های روستایی و عشایری برای دریافت تسهیلات بود، حذف شد.

وی ادامه داد: از جمله این موانع می توان به وجود چک برگشتی و بدهی اشار کرد. بیش از ۱۲ هزارنفر از افرادی که برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده بودند دارای چک برگشتی بودند یا بدهی‌هایی غیرجاری داشتند و حتی برخی از آنها مشمول ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم می شدند که خوشبختانه با ابلاغیه بانک مرکزی به بانک کشاورزی همه این افراد مستثنی شدند و می‌توانند تسهیلات خود را به راحتی دریافت کنند.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: همچنین بانک کشاورزی موظف شد که امکان پرداخت تسهیلات و تعهدات برای واحدهای متقاضی با حداقل تضامین، چک، سفته  و ضمانت های زنجیره ای را نیز امکان پذیر کند.

وی  که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، اضافه کرد: همکاران ما در بانک کشاورزی مستقر هستند و چالش هایی که دامداران و مرغداران با آن مواجهند را از داخل شعبه ها رصد می‌کنند.

قربانی در پایان گفت: همه این ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که قرار بود به تولیدکنندگان بخش دام و طیور داده شود به بانک کشاورزی تخصیص داده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا