بانک و بیمه

مردم چقدر سفته و برات خریدند؟

در شش ماهه اول امسال

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از ایسنا، در شهریور ماه سال جاری حدود ۲۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل معادل ۵.۵ و ۳۳.۷ درصد افزایش یافت. همچنین در شش ماهه سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۹۷ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۶۳.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین، در شهریور ماه سال جاری معادل ۵۹۱ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۶۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد که در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۳.۷ و ۳۳۷.۹ رسید که در مقایسه با ماه قبل از لحاظ تعداد ۲۹.۵ درصد کاهش و از نظر مبلغ نیز ۷۳.۴ درصد افزایش داشت و نسبت به ماه مشابه سال قبل از نظر تعداد ۲.۵ درصد کاهش و از نظر مبلغ نیز ۱۴۶.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شـده در شهریور مـاه ۱۴۰۱ به عدد ۴۵۸.۲ رسید که عدد شاخص مذکور در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۸۱.۴ بوده است. علاوه بر این، در شش ماهه سال جاری معادل ۳۳۵۲ برگ سفته و برات به مبلغی ۲۰۴ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد.

در این دوره متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سـفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۶۹.۷ و ۱۸۴.۹ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل از لحاظ تعداد و مبلغ به‌ترتیب ۴.۵ و ۹۹.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در شش ماهه سـال ۱۴۰۱ به عدد ۲۷۱.۲ رسید که عدد شاخص مذکور در دوره مشابه سال قبل معادل ۱۴۷.۴ بوده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا