بانک و بیمه

ریزش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

او افزود: در بازار داخلی نیز با توجه به تداوم نزول نرخ ارز که ار ابتدای هفته شروع شده بود تا آخرین روز هفته این روند ادامه داشت اما در آخرین روز هفته با افزایش مجدد نرخ ارز، نرخ طلا و سکه را تحت تاثیر قرار داد.

کشتی آرای بیان کرد: در مجموع نرخ ارز به طور متوسط ۷۶۰ تومان کاهش داشته است و چون در این هفته کاهش نرخ ارز بیشتر بود نرخ سکه و طلا ریزش نرخ داشته‌اند. از طرف دیگر در این هفته بازار در رکود به سر برد و کاهش داد و ستدها و همچنین تقاضا در بازار حاکم بود به دلیل کاهش قیمت‌ها سرمایه‌گذاری و خرید طلا برای مردم از رغبت کمتری برخوردار بود و همین کم انگیزه شدن و جاذبه کم نرخ طلا و سکه برای سرمایه‌گذاری سبب شد حباب سکه نیز کاهش یابد و حدود ۸۰ هزار تومان از حباب سکه کاسته شد و به ۳۴۰ هزار تومان رسیده است.

او اظهار کرد: نرخ سکه طرح قدیم با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به نرخ ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید همچنین هر قطعه سکه طرح جدید با افت ۳۰۰ هزار تومانی در نرخ همراه بود که به ۱۱ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسید. نیم سکه حدود ۸۰ هزار تومان ارزان شد و به ۶ میلیون تومان رسید. ربع سکه حدود ۹۰ هزار تومان از ارزش آن کاسته شد و ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

کشتی آرای گفت: سکه‌های یک گرمی با کاهش ۵۰ هزار تومانی به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. هر مثقال طلا با کاهش ۴۵ هزار تومانی همراه بوده است و به ۴ میلیون و ۹۵۲ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلاس ۱۸ عیار هم حدود ۹ هزار تومان ارزان شد و هرگرم طلای ۲۴ عیار با کاهش ۱۰ هزار تومانی به یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان نزول کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا