گوناگون

شانس کم ایران برای جذب گردشگر در جام جهانی

به گزارش اقتصاد آزادسیده الهام جوادی، تنها 14 قدم تا برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی جهان باقی مانده است، قطر به عنوان اولین کشور در خاورمیانه میزبان جام جهانی 2022 می باشد.

قطری ها نه تنها عنوان اولین کشور در خاورمیانه برای میزبانی جام جهانی را از آن خود کرده اند بلکه گرانترین جام جهانی دنیا را در طول تاریخ رقم زده اند.

۲۲۰ میلیارد دلار تنها بخشی از هزینه هایی است که قطر برای ساخت ورزشگاه‌ها و زیرساخت‌ها کرده است و در مقابل پیش بینی شده است که حدود ۹ میلیارد دلار نیز درآمد از برگزاری جام جهانی فوتبال داشته باشد و با رشد اقتصادی 20 میلیارد دلاری مواجه شود

به گزارش فوروارد کیز بیش از یک میلیون نفر برای تماشای بزرگترین رویداد ورزشی جهان عازم قطر می شوند و در این میان رقابت کشورهای همسایه قطر برای میزبانی از مسافران جام جهانی هر روز بیشتر می شود. امارات متحده عربی به دلیل امکانات بیشتر اعم از هتل و فرودگاه اولین مقصد مسافران قطر می باشد و بعد از آن عربستان و عمان گزینه های بعدی برای میزبانی مسافران قطر می باشد.

نزدیکی قطر با ایران باعث شده که تب و تاب جام جهانی در ایران نیز بالا بگیرد و از مدتها قبل در خصوص گردشگری ورزشی و میزبانی از مسافران جام جهانی در ایران نیز رایزنی هایی صورت بگیرد.

تورهای نجومی یا بلیت با قیمت مصوب؟

در حالی که تبلیغات تورهای جام جهانی توسط آژانس های مسافرتی از مدتها قبل با قیمت های نجومی به چشم می خورد، وزیر راه و شهرسازی از برقراری پروازهای یک روزه برای طرفداران تیم ملی ایران به قطر خبر داده است.

این پروازها تنها با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)  با مبلغ 10 الی 15 میلیون تومان از شهرهای کیش، تهران، اصفهان و شیراز برگزار می گردد و تنها شرط خرید بلیت قطر داشتن بلیت مسابقات جام جهانی می باشد..

براساس این گزارش همچنین برای اسکان مسافران جام جهانی قطر در کیش نیز تمهیداتی از جمله بازسازی باند فرودگاه کیش و افزایش تعداد هتل ها صورت گرفته است که  همین امر می تواند اقدام موثری در جذب مسافران جام جهانی باشد.

اما با همه اینها و آمادگی ایران برای میزبانی مسافران قطر هنوز هیچ تختی از طرف مسافران خارجی برای تماشای بازی های جام جهانی در کیش رزرو نشده است.

حال باید دید در این روزهای پایانی نزدیک شدن به بزرگترین رویداد ورزشی جهان، ایران می تواند برگ برنده خود را برای جذب مسافر رو کند و یا بازنده اصلی در رقابت با کشورهای همجوار قطر می باشد.

 

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا