بانک و بیمه

شایعه در بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه 15 آبان

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از اقتصادنیوز ، قیمت سکه امامی در اولین روز هفته هم آرایش صعودی به خود گرفت.

شایعه در بازار سکه

بررسی ها نشان می دهد2 اقدام جدید بانک مرکزی برای کاهش قیمت سکه در اولین روز هفته نتوانست ترمز صعودی سکه را بکشد.در بین معامله گران شایعه شده بود برخی اقدامات سیاستی مثل اوراق سکه هم با استقبال روبرو نشد و اوراق سکه به گیر قانونی خورده است.

افزایش 3 هزار تومانی قیمت سکه

سکه بازان تحت تاثیر افزایش قیمت دلار با جرات بیشتری در موقعیت خرید قرار گرفتند. نرخ دلار که در اوایل آبان ماه بر روی پله هفتم و هشتم کانال 32 هزار تومان بود دیروز به کانال 36 هزار تومان رسید و در پایان معاملات نقدی به 36 هزار و 100 تومان رسید . این قیمت نسبت به اوایل آبان بیش از 3 هزار تومان افزایش را نشان می دهد.

هیجان سکه بازان بالا رفت

با افزایش تقاضا برای دلار ، هیجان خریداران سکه همه بالا رفته است. قیمت سکه روز گذشته در کانال 16 پیشروی کرد و تا 16 میلیون و 550 هزار تومان بالا رفت اما نتوانست سقف تاریخی خودش را بزند و در 16 میلیون و 350 هزار تومان بسته شد. حباب سکه در روز شنبه با کاهش به دومیلیون رسید.

قیمت دلار اندکی اصلاح شد/ تب قیمت سکه کم می شود؟

قیمت دلار در معاملات پشت خطی دیشب اندکی اصلاح شد و بر روی مرز 36 هزار تومان قرار گرفت. عده ای از معامله گران می گفتند در صورتی که نرخ دلار در بازار  امروز اصلاح شود احتمال اصلاح شدن قیمت سکه هم وجود دارد.

با این حال عده ای از معامله گران باور دارند در صورتی که اسکناس آمریکایی در تهران صعودی شود این امر ممکن است هیجانات سکه بازان را تقویت کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا