بانک و بیمه

شرایط دریافت وام با سود یک درصد

بانک آینده در طرح کاریز خود با سود ۴٫۵ درصد به مشتریان خود وام می‌دهد. برای دریافت این وام مشتریان می‌توانند با قسمتی از سپرده بلندمدت خود از بانک وام دریافت کنند.

متقاضیان می‌توانند ۲۰ درصد سپرده خود را از بانک وام بگیرند. همچنین سقف این وام مشخص نشده است. در این طرح، مشتریان برای دریافت تسهیلات نیازی به ارائه ضامن ندارند و در واقع سپرده یک ‌ساله آن‌ها به‌ عنوان ضامن پرداخت تسهیلات تا پایان پرداخت اقساط نزد بانک باقی می‌ماند.

به‌ازای سپرده‌گذاری بلندمدت، بانک ماهانه ۱۵ درصد سود به مشتریان خود پرداخت می‌کند. همچنین حداکثر زمان بازپرداخت این وام ۲۴ ماهه است که با سود ۴٫۵ درصدی به مشتریان اعطا می‌شود.

اگر مبلغ وام را ۱۰۰ میلیون تومان در نظر بگیریم، اقساط ماهانه آن چهار میلیون و ۴۳۴ هزار تومان می‌شود. اگر گروه هدف این وام کارمندان یا کارگران باشند، با مبلغ بالای اقساط این وام از گرفتن آن به صرفه نیست؛ چرا که متوسط حقوق کارگری در سال جاری چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مشخص شده است و اقساط ماهانه این وام هم چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

بانک ملی هم در طرح صدف خود به مشتریان وام با نرخ بهره پایین می‌دهد. بر این اساس مشتریان می‌توانند تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان از بانک وام با سود یک تا ۱۸ درصد دریافت کنند.

افرادی که سپرده‌گذاری می‌کنند، پس از ۹ ماه می‌توانند ۷۰ درصد از میانگین سپرده خود را وام بگیرند اما باید این وام را ۱۲ ماهه به بانک برگردانند.

متقاضیان برای دریافت وام از بانک ملی به چهار گروه تقسیم‌بندی می‌شوند. گروه اول شامل پزشکان، وکلا، قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها هستند که بالاترین میزان وام، یعنی ۳۰۰ میلیون تومان را دریافت می‌کنند. این افراد برای دریافت این وام باید دو ضامن معتبر به بانک معرفی کنند.

گروه دوم کارکنان و مدیران شرکت‌ها هستند که براساس میانگین مانده حساب خود می‌توانند تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان وام بگیرند. گروه آخر کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌هایی هستند که حقوق خود را از بانک ملی می‌گیرند. این افراد با سپرده‌گذاری شخصی پس از تایید شعبه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام می‌گیرند.

البته گروه چهارمی هم در این طرح برای دریافت وام مشخص شده است که برای دریافت تسهیلات باید شرایط عجیب و سختی را پشت سر بگذرانند.

این گروه شامل تمامی اقشار جامعه می‌شود که می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام از بانک دریافت کنند. شرایط دریافت آن چگونه است:

_ تا سقف ۵۰ میلیون تومان: یک نفر کارمند رسمی دولت یا کارمند قراردادی سازمان‌های دولتی یا یک نفر کاسب دارای جواز کسب

_ مبلغ ۵۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان: ۲ نفر ضامن

_ از مبلغ ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان: ۳ نفر ضامن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا