بانک و بیمه

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۱

در حالی که عقب نشینی نسبی دلار سبب شده تا طلا اندکی تقویت شود، قیمت فلز زرد که به پایین ترین رقم ۲ هفته اخیر رسیده بود امروز تثبیت شد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با تغییری جزئی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۸۴۵ دلار و ۴۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۱۸۴۹ دلار ۹۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار با فاصله گرفتن از رقم های بالای روز جمعه شاهد ۰.۱ درصد کاهش بوده است. تضعیف دلار سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

سیاست گذاران فدرال رزرو به صورت علنی سرگرم بحث در خصوص این موضوع هستند که آیا باید انقباضی شدن سیاست پولی شتاب بگیرد یا نه. یکی از متنفذ ترین مقام های بانک مرکزی آمریکا روز جمعه گفت این موضوع در نشست آتی فدرال رزرو مورد بحث قرار خواهد گرفت.

ینس ویدمن رئیس باندس بانک روز جمعه ضمن مخالفت علنی با سیاست بانک مرکزی اروپا هشدار داد که ممکن است نرخ تورم برای مدتی در سطح بالاتر از ۲ درصد باقی بماند و اینکه بانک مرکزی اروپا باید از هرگونه تعهدی که سبب تداوم تزریق پول به اقتصاد این منطقه می شود خودداری نماید.

افزایش نرخ بهره می تواند موجب کاهش جذابیت طلا برای سرمایه گذاران می شود زیرا چنین اقدامی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد را بالا می برد.

در همین حال حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با ۰.۸ درصد افزایش نسبت به روز پنجشنبه به ۹۸۵ تن رسید.
تقاضا برای خرید فیزیکی طلا در بازارهای مهم آسیا هفته گذشته کاهش داشت، هرچند تجار هندی در انتظار فرا رسیدن فصل آتی مراسمات عروسی در این کشور هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا