بانک و بیمه

قیمت طلا، بازار سکه را بهم ریخت/پیش بینی قیمت سکه از مسیر دلار

به گزارش اقتصاد ازاد به نقل از اقتصادنیوز:گفته می شود روز جمعه قیمت اونس طلا تا بالای مرز ۱۸۰۰ دلار پیشروی کرده است. امری که از نگاه تحلیلگران فنی ممکن است موجب یک شوک و ضربه صعودی به بازار سکه امروز ۱۲ آذر ماه شود.

قیمت سکه امامی‌که از روز یکشنبه ۶ آذر ماه وارد کانال ۱۷ میلیون تومان شده بود در روز پنجشنبه ۱۰ آذر یک رکورد بی سابقه را ثبت کرد.

قیمت‌سکه سقف‌ زد
قیمت هر قطعه سکه امامی دو روز قبل در حول و حوش ۲۵۰ هزار تومان گران شد و به یک قله جدید رسید‌.فلز گران بهای داخلی روز پنجشنبه در محدوده ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

ردپای جرمی‌پاول در بازار سکه ایران
فعالان بازار معتقد بودند بعد از آخرین سخنرانی جرمی پاول ، رئیس فدرال رزرو قیمت طلا‌ در بازارهای جهانی به پرواز درآمد و همین امر جسارت خریداران سکه در داخل ایران را بیشتر کرد.

ضربه صعودی نرخ طلا به بازار سکه؟
گفته می شود روز جمعه هم قیمت اونس طلا تا بالای مرز ۱۸۰۰ دلار پیشروی کرده است. امری که از نگاه تحلیلگران فنی ممکن است موجب یک شوک و ضربه صعودی به بازار سکه امروز ۱۲ آذر ماه شود.

قیمت سکه در انتظار چشمک طلا
در شرایط فعلی سکه بازان معتقدند در صورتی که فلز زرد رنگ داخلی امروز با چشمک صعودی نرخ طلا سقف جدید را حفظ کند و به نیمه کانال ۱۷ میلیون تومان برسد ممکن است در مرحله بعدی به سمت مرز مقاومتی جدید یعنی ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هم حرکت کند.

احتمال تقویت‌قدرت سکه بازان‌ از ۲ جناح
قیمت دلار هم در معاملات نقدی دو روز قبل به سمت یک کانال جدید خیز برداشت. معامله گران می گفتند در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز عقب نشینی نکند احتمال تقویت قدرت سکه بازان افزایشی از دو جناح یعنی قیمت طلا و دلار وجود خواهد داشت.

قیمت سکه اصلاح می شود؟
با این حال برخی از سکه بازان با اشاره به حباب سکه و افزایش قابل توجه قیمت سکه در معاملات هفته گذشته می گفتند احتمالا سکه امروز اصلاح شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا