گوناگون

قیمت مواد غذایی در انگلیس باز هم افزایش یافت

بحران هزینه زندگی در بریتانیا در حال بدتر شدن است و تورم قیمت مواد غذایی به بالاترین سطح خود از زمان بحران مالی 2008 رسیده است.

شرکت تحقیقات بازار کانتار Kantar روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که هزینه مواد غذایی در سال منتهی به اوت 12.4 درصد افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است: آخرین رقم به این معنی است که اگر مصرف‌کنندگان برای کاهش هزینه‌ها تغییراتی در عادات خرید خود ایجاد نکنند، میانگین صورتحساب سالانه خرید خواربار از 4610 پوند (5410 دلار) به 5181 پوند (6080 دلار) خواهد رسید.

افزایش شدید قیمت‌ها میانگین صورت حساب سالانه خانوارها را تا 572 پوند (670 دلار) افزایش می‌دهد و این در حالی است که قشر ضعیف بریتانیا برای پرداخت قبض‌های فزاینده انرژی با مشکل مواجه هستند.

 فریزر مک‌کویت، رئیس بخش خرده‌فروشی در شرکت کانتار در این گزارش گفت: به‌نظر می‌رسد پایانی برای تورم خواربار فروشی وجود ندارد، چرا که سرعت افزایش قیمت مواد غذایی و نوشیدنی همچنان در حال رشد است.

شیر، کره و غذای سگ از جمله کالاهایی هستند که بیشترین تأثیر را از تورم قیمت‌ها داشته‌اند و قیمت‌ها در چهار هفته منتهی به 13 شهریور نسبت به سال قبل به ترتیب 31، 25 و 29 درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که خریداران مجبور می‌شوند به فروشگاه‌های تخفیف‌دهنده روی بیاورند و محصولات بیشتری با برچسب مخصوص فروشگاه را در مقایسه با محصولات مارک دار بخرند.

بر اساس این گزارش، فروش محصولات دارای برچسب مخصوص فروشگاه‌ها که در مقایسه با سایر برندها ارزان‌تر هستند، نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش داشته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا