گوناگون

قیمت مواد غذایی در روسیه تا تابستان سال آینده بالاتر می‌رود

آژانس تحلیلی و رتبه‌بندی اعتباری روسیه (ACRA) در گزارش بررسی اقتصاد کلان خود اعلام کرد که قیمت مواد غذایی در این کشور می‌تواند تا تابستان سال 2022 بالا بماند، اما تورم در اوایل بهار و تابستان سال آینده میلادی به رقم استاندارد فصلی خود نزدیک خواهد شد.

به گفته این موسسه، احتمال آن وجود دارد که قیمت حامل های انرژی در بهار 2022 یا زودتر از آن کاهش یابد. ولی قیمت مواد غذایی می‌تواند تا تابستان سال آینده در سطح بالاتری قرار بگیرد.

آژانس تحلیلی و رتبه‌بندی اعتباری روسیه در ادامه گفت: در عین حال ما انتظار داریم تورم ماهانه نزدیک به رقم استاندارد فصلی در اوایل بهار تا تابستان سال آینده باشد.

این موسسه همچنین تاکید کرد: متوسط ​​تورم سالانه در روسیه در سال 2022 به 5.5 تا 6 درصد کاهش خواهد یافت و می تواند به سطح 4-4.5 درص نیز برسد و در حالت پایه به رقم هدف نزدیک شود.

به گفته آژانس رتبه‌بندی، سیاست‌های پولی بانک روسیه در طول سال 2022 نسبتاً سخت خواهد بود، اما می‌توان آن را به سرعت در نیمه دوم سال کاهش داد.

گزارش‌ها حاکی است که قرنطینه و تعطیلی چهار ماهه کسب و کارها در روسیه در ماه های اول همه گیری در سال 2020 بر سطح تورم در این کشور تاثیر مستقیم گذاشته است.

این شرایط هنوز هم تاحدودی ادامه دارد و محدودیت های کرونایی ازجمله الزام مراکز اقتصادی روسیه به دورکاری دست کم 30 درصد کارگران و کارکنان، میزان تولید را در این کشور کاهش داده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا