انرژی

ماجرای ترقی مدیری که ضرر میلیاردی به یک شرکت وارد ساخت! / مستندات

خبرمی‌رسد ظاهرا استعلام سید محسن شمس مدیرعامل پتروشیمی غدیر برای رفتن به پتروشیمی شازند فرستاده شده که در صورت تایید؛ وی به عنوان مدیرعامل پتروشیمی شازند به این مجتمع کوچ خواهد کرد.
این درحالی است که در عملکرد این آقای مدیرعامل اما و اگرهای زیادی وجود دارد؛ مدیرعاملی که در زمان حضورش در شرکت شیمی بافت در قالب سرمایه گذاری کوتاه مدت (سرمایه گذاری صدر تامین) اقدام به خرید بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان سهام می‌کند که در پی این اقدام بیش از۴۹میلیارد تومان ضرر به این شرکت ناشی ازکاهش ارزش سهام خریداری شده وارد می‌سازد؛تا جاییکه بنابر مستندات درج شده دراین گزارش، صورت‌های مالی این شرکت توسط ۲ تن از اعضای هیات مدیره امضاء نمی‌گردد و آن را قابل قبول نمی‌دانند!
این درحالی است که یکباره خردادماه امسال خبر می‌رسد فردی که از نظر مدیریتی لطمه مالی جبران ناپذیری را بر یک شرکت وارد ساخته مدیرعامل پتروشیمی غدیر شده و هنوز یکسال ازعمر حضورش دراین شرکت نمی‌گذرد خبر از استعلام مدیریتی او برای نشستن برجایگاه مدیریتی پتروشیمی شازند یکی از موثرترین و کلیدی‌ترین پتروشیمی‌های کشور می‌رسد.
دراین بین باید تاکید کرد “نفتی‌ها” قصد هیچگونه تخریبی ندارد؛ اما یک سوال همواره در اغلب انتصاب‌های اخیر صنعت پتروشیمی به قوت خود باقی مانده که چگونه فردی با اهمال در مدیریت می‌تواند درجات موفقیت را یکی پس دیگری طی کند تا جاییکه فرد مورد نظر و حتی هیچکس دیگر شامل آنان که وی را برآن سمت گمارده‌اند، خود را ملزم به پاسخگویی نمی‌دانند. قطعا یک مدیر با چنین ضربه تصمیم گیری به یک سیستم باید پاسخگو باشد چراکه قطعا ۴۵ میلیارد تومان رقم کمی نیست!
اما در عین ناباوری مهندس شمس پله های ترقی را پشت سر می‌گذارد و هنوز هم هستند مدیران توانمند و لایقی که یا خانه نشین شده‌اند یا در جایگاه‌هایی پایین‌تر از توانائی و حق خود به کار گرفته شده‌اند؛ داستانی تکراری و ادامه دارد…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا