گوناگون

مداخله ارتش آمریکا برای حل مشکل کمبود شیرخشک نوزادان

اولین محموله از شیرخشک وارداتی در روز یکشنبه به‌دنبال تلاش دولت بایدن برای رفع کمبود آن در سرتاسر کشور و با مداخله ارتش، در خاک آمریکا به زمین نشست.

یک هواپیمای نظامی این محموله را که شامل سه برند شیر خشک معادل 75 هزار پوند بوده از پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان به ایالت ایندیانای آمریکا منتقل کرده‌است. این شیرخشک‌ها متعلق به برندهای نستله، آلفامینو و گربر و مخصوص کودکان دارای حساسیت به پروتئین شیر گاو بوده‌اند.

وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد پروازهای نظامی دیگری در راه خواهد بود. سخنگوی کاخ‌سفید تاکید کرد فرآیند انتقال این محصولات از اروپا به آمریکا 2 هفته طول می‌کشد، اما این عملیات نظامی با عنوان «عملیات پرواز شیرخشک» طی 3 روز شیرخشک را به آمریکا رسانده‌است.

محموله بعدی شیرخشک در هفته آینده در فرودگاه بین‌المللی ویرجینیا به زمین خواهد نشست. هواپیمای باری FedEx قراردادی با دولت آمریکا برای حمل این محموله حساس از پایگاه هوایی رامشتاین آلمان بسته‌است.

جو بایدن در روز یکشنبه و قبل‌از رسیدن این محموله‌ها اعلام کرد:«من هیجان‌زده هستم که بگویم اولین پرواز از عملیات تامین شیر خشک با بیش‌از 70 هزار پوند در ایندیانا به زمین خواهد نشست. ما 24 ساعته برای رساندن شیرخشک به کودکانمان تلاش می‌کنیم».

بایدن همچنین هفته گذشته دستوری برای دسترسی خانواده‌های کم‌درآمد به شیرخشک امضا کرد.

خانواده‌هایی که در آمریکا تحت برنامه مخصوص حمایت از تغذیه مادران و کودکان قرار دارند، می‌توانند شیرخشک ها را خارج از برنامه معمول در زمان بحران خریداری کنند.

در هفته منتهی به پانزدهم ماه مه حدود 45 درصد از محصولات در آمریکا غیرقابل دسترسی بودند. این رقم در هفته قبل‌از آن برابر با 43 درصد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا