گوناگون

مسیر صادرات جوجه یکروزه هموار شده است

هوشنگ محمدی ۱۰ خرداد در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: با تلاش و پیگیری وزیر جهاد کشاورزی تمهیدات مناسبی برای حمایت از مرغداران در سراسر کشور فراهم شده است.

وی از تأمین نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها و دامداری‌ها به میزان کافی خبر داد و تصریح کرد: در بازارگاه بارگذاری اطلاعات در این حوزه انجام شده و از بنادر کشور نهاده‌های مورد نیاز در حال حمل به استان‌های مختلف است.

مشاور وزیر و مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی ضرورت تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز مرغداری‌ها و دامداری‌ها اعم از سنتی و صنعتی را یادآور شد و گفت: بانک کشاورزی تسهیلات کم بهره‌ای را به فعالان این حوزه در حال پرداخت است و امیدواریم با مراجعه مرغداری‌ها و دامداری‌ها از طریق سامانه سیتا پرداخت سریع تسهیلات را شاهد باشیم.

محمدی در مورد معدوم‌سازی جوجه‌های یکروزه افزود: این امر غیراخلاقی و غیر شرعی از سوی هیچ تولیدکننده‌ای قابل قبول نیست و افراد متخلف در این زمینه تحت پیگیری قرار می‌گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: متأسفانه در فضای مجازی نیز بر این موضوع دامن زده شده و خوراکی برای معاندان نظام اسلامی در این حوزه به وجود آمده که امیدواریم با تلاش و پیگیری مسئولان قضایی و تدبیر مناسب مسئولان استانی مشکلات به وجود آمده در این بخش رفع شود.

محمدی از درایت و تیزبینی مجموعه دادگستری و دادستان مرکز استان اردبیل در این حوزه قدردانی کرد و ادامه داد: ورود به موقع مدعی‌العموم در مورد یک مورد معدوم‌سازی جوجه یکروزه بخشی از جریحه‌دار شدن افکار عمومی را التیام بخشیده است.

وی اضافه کرد: تولیدکنندگان جوجه یکروزه از شتاب‌زدگی در این زمینه خودداری کرده و تلاش کنند تا زمینه صادرات جوجه یکروزه فراهم آید.

مشاور وزیر و مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی، استان اردبیل را قطب تولید مرغ و محصولات دامپروری اعلام کرد و گفت: زنجیره تولید در این استان به نحوه مناسبی شکل گرفته و ما شرایط مطلوب تولید گوشت قرمز و سفید را در استان اردبیل شاهد هستیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا