گوناگون

ورود اتحادیه اروپا به یکپارچه شدن اپلیکیشن تیمز مایکروسافت با آفیس

کمیسیون اروپا در پرسش نامه‌ای که به رقیبان مایکروسافت ارسال کرد و توسط رویترز مشاهده شد، روی دوره ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ متمرکز شده است. مایکروسافت اپلیکیشن تیمز را اوایل سال ۲۰۱۷ برای رقابت با اسلک و شرکتهای دیگر در بازار همکاری گروهی معرفی کرد.

اسلک که توسط شرکت سلزفورس دات کام در ژوئیه خریداری شد، شکایت خود درباره نرم افزار تیمز مایکروسافت را سال گذشته نزد کمیسیون اروپا مطرح کرد.

اسلک مدعی است یکپارچه کردن تیمز با آفیس غیرقانونی بوده و از رگولاتور ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا درخواست کرده است این دو اپلیکیشن را جدا کند. این شرکت می گوید حذف چت کاری از پیش نصب شده مایکروسافت دشوار است و این شرکت آمریکایی حاضر نشده است اطلاعاتی فراهم کند که به محصولات رقیب اجازه می دهد با تیمز و آفیس کار کنند.

این شکایت باعث شد کمیسیون اروپا این سوال را مطرح کند که آیا یکی شدن این دو محصول، به شرکتها دسترسی بیشتری به اطلاعات داده و قدرت بازار آنها را در هر دو بازار افزایش می دهد و همزمان رقابت را برای رقیبانی که تنها یک محصول دارند دشوارتر می کند. همچنین درباره موانع ورود یا توسعه در بازار اپلیکیشنهای کار گروهی و هزینه های تغییر این اپلیکیشنها برای مصرف کنندگان و اهمیت حفاظت دیتای کاربر پرسش کرده است.

از رقیبان درباره فهرست مشتریانی که به مایکروسافت تیمز یا آفیس یکپارچه شده در آن مهاجرت کرده اند، درصد درآمدی که در این نتیجه از دست داده اند و همچنین تاثیر یکپارچگی محصولات روی سرمایه گذاری آنها در نوآوری و کیفیت و قیمت محصولاتشان پرسش شده است. در این پرسشنامه درباره تاثیر پاندمی کووید ۱۹ بر افزایش تقاضا برای اپلیکیشن‌های همکاری گروهی و وضعیت آن در دوران پساکرونا سوال شده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای دیگری که اپلیکیشن‌های همکاری گروهی فراهم می کنند شامل زوم، گوگل، فیس بوک و سیسکو هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا