گوناگون

وعده وزیر خزانه‌داری آمریکا برای کنترل تورم با مهار بحران کرونا

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت کنترل همه‌گیری کرونا عامل اصلی مهار تورم است. دولت جو بایدن تلاش می‌کند روند افزایش قیمت در کشور را که بهبود اقتصاد آمریکا را از مسیر خارج کرده و دستورکار ریاست‌جمهوری را تحت تاثیر قرارداده مهار کند.
وی تاکید کرد:« اگر می‌خواهیم تورم را پایین بیاوریم، مهم‌ترین کار گسترش اقدامات علیه همه‌گیری کرونا است».
تمرکز تیم اقتصادی بایدن بر کنترل قیمت‌هاست. شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا 6٫2 درصد در ماه اکتبر نسبت‌به سال قبل افزایش داشته که سریع‌ترین روند رشد تورم از 1990 را نشان می‌دهد.

یلن گفت انتظار دارد افزایش قیمت کالاهایی مانند خودروهای دست‌دوم و بنزین در نیمه دوم سال آینده میلادی و به‌دنبال تحت کنترل درآمدن کرونا مهار شود.
مقامات کاخ‌سفید تلاش دارند با شیوه‌های مختلف از جمله برطرف کردن مشکلات زنجیره عرضه از کمبود ریز تراشه‌ها گرفته تا تأخیر تحویل محموله‌ها در بنادر که باعث افزایش قیمت می‌شود، فشار تورم را پایین بیاورد.
وزیر خزانه‌داری آمریکا عقیده دارد برداشتن عوارض بر واردات از چین که در دوره ترامپ وضع ‌شده بود، تورم را کاهش می‌دهد چون این عوارض قیمت داخلی کالاها را بالا برده‌است.
نگرانی درمورد تورم ازجمله نگرانی‌های اقتصادی است که محبوبیت بایدن را پایین آورده‌است.نظرسنجی جدید واشنگتن‌پست نشان می‌دهد 70 درصد از آمریکایی‌ها امتیاز منفی به اقتصاد کشور داده‌اند و نیمی از آن‌ها بایدن را مقصر تورم بالا می‌دانند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا