گوناگون

پیاده‌سازی سامانه‌ای برای ارزیابی درک خطر

مصلح عبدالهادی، مدیرعامل این شرکت با اشاره به سامانه طراحی شده در این شرکت، گفت: سامانه ارزیابی درک خطر برای سنجش ارزیابی درک افراد از خطرات احتمالی پیرامون خودرو کاربرد دارد و این سامانه برای آموزش درک خطر افراد متقاضی گواهینامه، افزایش مهارت رانندگان دارای گواهینامه و همچنین رانندگان حرفه‌ای که مسئولیت حمل مسافر یا بار را بر عهده دارند، بسیار پراهمیت است.

وی با بیان اینکه این محصول بر پایه فناوری شناختی توسعه پیدا کرده است، اظهار کرد: در این محصول بر اساس ارزیابی پارامترهای شناختی رفتاری مانند میزان توجه، زمان عکس‌العمل و مواردی از این قبیل، میزان مهارت فرد در مواجهه با خطرات احتمالی پیرامون را می‌سنجد. از دیگر قابلیت‌های این محصول، سنجش نوع عکس‌العمل فرد نسبت به خطرات محیطی است.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، عبدالهادی با اشاره به اینکه این محصول دارای دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است، گفت: بخش سخت‌افزاری سیستم، یک دستگاه شبیه‌ساز رانندگی است که در حالت حداقلی دارای پدال‌های گاز و ترمز، صفحه‌نمایش و پردازشگر رایانه‌ای است.

وی با بیان اینکه این محصول با تکیه‌بر فناوری اطلاعات و علوم شناختی در حوزه محصولات همگرا به شمار می‌رود، افزود: این دو بخش در تعامل باهم وظیفه ایجاد سناریوی رانندگی برای کاربر و ثبت و سنجش هوشمند نحوه رانندگی کاربر و درنهایت امتیازدهی به آن را بر عهده دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا