گوناگون

کاهش تحریم‌های هوآوی توسط آمریکا

اخیراً دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا بیانیه‌ای را منتشر کرده است که در آن ذکر شده است، اجازه عرضه برخی فناوری‌ها و نرم‌افزارها را در زمانی که سازمان‌ها در حال تصمیم‌گیری در مورد استانداردها هستند، فراهم می‌شود.

در بیانیه‌ مذکور آمده است این طرح باید به سوالاتی در مورد اینکه آیا شرکت‌های آمریکایی باید قبل از اشتراک‌گذاری فناوری «سطح پایین» در طول چنین فرآیندهایی با شرکت‌های تحریم شده از جمله شرکت فناوری هوآوی، به دنبال مجوز باشند یا خیر، پاسخ می‌دهد.

در سال 2019 دولت آمریکا، شرکت هوآوی و تعدادی از شرکت‌های غیرآمریکایی وابسته به آن را به لیست تحریم‌های خود افزود و این حرکت دسترسی غول فناوری چین به تامین‌کنندگان مهم آمریکایی را محدود کرد.

اما حالا بعد از طی شدن این چنین سیاست‌هایی توسط آمریکا این اتفاق رقم خورد که شرکت‌های آمریکایی مشارکت خود را در فعالیت‌های مرتبط با استانداردها محدود کنند، آن هم در زمانی که شرکت‌های چینی تلاش‌های زیادی برای افزایش فعالیت‌های خود انجام می‌دهند.

«آلن استیوز»، معاون وزیر بازرگانی در بخش صنعت و امنیت در این بیانیه گفت:

«سهامداران ایالات متحده باید به‌طور کامل در سازمان‌های استاندارد بین‌المللی مشارکت داشته باشند، به ویژه در مواردی که استانداردهای حیاتی اما گاهی رویت‌ناپذیر که آن‌ها تعیین می‌کنند، امنیت ملی و همچنین پیامدهای تجاری مهمی را به همراه دارند.»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا