گوناگون

کشت جایگزین برای محصولات آبدوست در لرستان تعریف شود

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تنش آبی در لرستان اظهار کرد: مدیریت منابع آب در استان ضروری است.

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از مشکلات اساسی مدیریت منابع آب این است که در دوران ترسالی شاهد سیلاب و طغیان رودخانه‌های لرستان و در خشکسالی بازهم شاهد خسارات به مردم استان هستیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از کارهای اساسی برای حل این موضوع پیگیری برای ساخت سدها( نیمه‌تمام و در دست مطالعه) است.

ابراهیمی عنوان کرد: باید فرهنگ سازی شود تا کشاورزان براساس الگوی کشتی که جهاد کشاورزی در نظر گرفته شده کشت کنند.

وی بیان کرد: در جاهایی که از ذخایر آب‌های زیرزمینی نظیر چاه‌های آب استفاده می‌شود کنتور هوشمند نصب و براساس نیاز و مجوزی که دارند آب استحصال شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی افزود: کشت‌ محصولات آبدوستی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی نظیر سیب‌زمینی ممنوع شده توسط مردم رعایت و به جای آن کشت جایگزین لحاظ شود.

ابراهیمی تصریح کرد: در شهرستان دلفان کشت برنج، سیب‌زمینی و چغندر ممنوع شده در حالیکه چغندر کشت بومی منطقه است و سود آن به جیب مردم می‌رسد.

وی بیان کرد: قبلا اعلام نکردند که کشت چغندر ممنوع است و این در حالیست که در حال حاضر این کشت ممنوع شده است و سبب ایجاد مشکل در بین مردم شده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است یک هماهنگی بین مجموعه کشاورزی با کشاورزان در این راستا وجود داشته باشد تا شاهد چنین مشکلاتی بین مردم نباشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا