گوناگون

کلاهبرداری در بازار رمز ارز‌ها ۴۶ هزار قربانی در جهان گرفت

کمیسیون تجارت فدرال  مدعی است که ضرر فعالان بازار رمز ارز در سال ۲۰۲۱ تقریبا ۶۰ برابر بیش از سال ۲۰۱۸ است. میانگین ضرر هر فرد در سال ۲۰۲۱ تقریبا ۲۶۰۰ دلار برآورد شد.

طبق نظرسنجی‌های این مرکز (FTC) اعلام شده که برای پرداخت رمزارز به کلاهبرداران بیشتر از بیت کوین، تترو اتر استفاده شده است.

تقریباً نیمی از افرادی که از سال ۲۰۲۱ گزارش از دست دادن کریپتو به دلیل کلاهبرداری داشتند، گفتند که این کار با نوعی پیام در یک پلتفرم رسانه‌های اجتماعی آغاز شده است. پلتفرم‌های ذکر شده در این شکایات اینستاگرام (۳۲%)، فیس بوک (۲۶%)، واتس اپ (۹%) و تلگرام (۷%) بودند.

در سال ۲۰۲۱، ۵۷۵ میلیون دلار از گزارش های زیان کلاهبرداری رمزنگاری به FTC مربوط به فرصت‌های سرمایه گذاری بوده است. مردم گزارش دادند که وب‌سایت‌ها و برنامه‌های سرمایه‌گذاری به آن‌ها اجازه می‌دهند رشد رمز ارز خود را ردیابی کنند، اما این برنامه‌ها جعلی بوده و وقتی سعی کردند پول خود را بیرون بیاورند، نتوانستند.

 

طبق هشدار FTC هیچ بانک یا مرجع متمرکز دیگری برای علامت گذاری تراکنش‌های مشکوک و تلاش برای جلوگیری از کلاهبرداری قبل از وقوع آن وجود ندارد.

کلاهبرداری‌های عاشقانه دومین منبع متداول از دست دادن دارایی‌ها در بازار‌های رمز ارزها و پس از آن کلاهبرداری‌های جعل هویت تجاری و دولتی هستند که FTC اغلب این کلاهبرداری‌ها تنها با یک پیام از طرف شرکت‌های فناورانه مانند آمازون یا مایکروسافت آغاز می‌شود.

طبیعی است که جوانان در این بازار‌ها بیشتر در معرض کلاهبرداری قرار می‌گیرند. کمیسیون تجارت فدرال در گزارش خود عنوان می‌کند که افراد بین ۲۰ تا ۴۹ سال سه برابر بیشتر از گروه‌های سنی دیگر مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا