گوناگون

بهره‌مندی ۳ کشور از خدمات آنلاین حمل‌ونقل بین‌المللی ایرانی

محمد محمدپور، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اهمیت خدمات هوشمند در حوزه حمل‌ونقل، گفت: یکی از مسائل حیاتی در هر کشور، توسعه و مدرن‌سازی سیستم حمل‌ونقل بین‌المللی متناسب با پیشرفت‌های فناوری است. باید سیستم حمل‌ونقل و ارسال کالا را به گونه‌ای با تغییرات سریع فناورانه منطبق کنیم که از گردونه رقابت فشرده صادرات کالا، عقب نمانیم.

وی با بیان اینکه در این راستا موفق شدیم زیرساخت توتال را به یک سامانه پویا و روبه گسترش تبدیل کنیم، ادامه داد: پلتفرم هوشمند حمل‌ونقل بین‌المللی بار این مجموعه دانش‌بنیان یک سامانه‌ای است که طیف متنوعی از خدمات آفلاین و آنلاین را به شرکت‌های بین‌المللی حمل و نقل ایرانی و خارجی و همچنین سایر صادرکنندگان ارائه می‌دهد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، محمدپور با تاکید بر اینکه این سامانه همه فرایند حمل و نقل بار را از لحظه بارگیری و حتی قبل از آن، تا زمان تحویل کالا به مشتری تحت رصد و کنترل دارد، اظهار کرد: در این سامانه، شرکت‌های حمل و نقل از طریق کد رهگیری و پلتفرم، امکان رهگیری لحظه به لحظه محموله خود را دارند و می‌دانند که بار دقیقاً در چه مرحله‌ای از انتقال و ترخیص و تحویل است. یکی دیگر از نیازمندی‌های شرکت‌های حمل و نقل این است که گزارش دقیق مالی و اسنادی مرتبط با حمل کالا را در لحظه دریافت کنند، این سامانه امکان دریافت آنی این گزارش‌ها را نیز فراهم می‌آورد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: در حال حاضر به غیر از ترکیه، افغانستان و روسیه نیز در حال اتصال به خدمات این پلتفرم دانش‌بنیان هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا